Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zyski Alibaby ucierpiały po ostatnich inwestycjach

Akcje Alibaba Group spadły najsilniej od 18 miesięcy co obniżyło wycenę rynkową spółki o około 30 mld USD, po tym jak okazało się, że inwestycje w sieci sklepów stacjonarnych i media cyfrowe zmniejszyły zyski za ostatni kwartał ubiegłego roku – informuje serwis esmmagazine.com, za agencją Bloomberg.
Reklama

Przychody chińskiego giganta e-commerce za okres październik-grudzień wzrosły do 83,03 mld juanów (13,19 mld USD), z 53,2 mld juanów rok wcześniej. Oznacza to przekroczenie konsensusu, który wynosił 79,8 miliardów juanów - na podstawie szacunków 28 analityków ankietowanych przez Thomson Reuters.

Firma podniosła swoją prognozę wzrostu przychodów na 2018 rok do 55-56 proc., z 49-53 proc. poprzednio.

Jednak marża operacyjna spadła w ostatnim kwartale roku 2017 do 31 proc., z 39 proc. rok wcześniej. Akcje potaniały o 5,9 proc. w handlu na sesji w Nowym Jorku. Był to najostrzejszy spadek od czerwca 2016 r.

Przypomnjmy, że w listopadzie 2017 r. grupa Alibaba, Auchan Retail i Ruentex Group zawarły strategiczny sojusz, w ramach którego będą wspólnie rozwijać handel detaliczny w segmencie FMCG w Chinach. W ramach sojuszu, Alibaba zainwestuje około 2,88 mld USD w sieć Sun Art, która w Chinach prowadzi między innymi sklepy pod szyldem Auchan.

W maju ubiegłego roku chiński gigant e-commerce zainwestował w firmę Lianhua Supermarket prowadzącą sieć stacjonarnych placówek. Inwestycja ma pomóc wejść w nowy model handlu.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum