Reklama

Komentarze użytkowników: Projekt uszczelniający zakaz handlu w niedziele trafił do Sejmu

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
user pracujący w niedziele 2021-08-06 04:16:10
@nie dla oszołomów temat zmian ws pracy w niedziele inaczej był postrzegany niż przy epidemii. Masz pracę, to się ciesz, bo znam sporo ludzi w słabej sytuacji finansowej, którzy chwytają się różnych prac, żeby mieć za co wyżyć. Poza tym co mnie obchodzą Niemcy i Austria? Bądź konsekwentny i zapodaj np. niższy VAT typu 19% dodatkowo obniżony na kilka miesięcy z powodu epidemii, a nie tylko jakieś wybiórcze przepisy z dwóch krajów w Europie. Dla odmiany w Paryżu otwarto markety na ściśle określonych zasadach i jakoś można, jakoś znaleźli się chętni. Z tą europejską tradycją to też już mało aktualne, bo zlaicyzowane społeczeństwa zachodnioeuropejskie mają często wylane w swoją tradycję, co w ostatnich latach dobitnie pokazywali. Coraz większej liczbie ludzi odpowiada pracować w weekend i mieć wolne w tygodniu, zwłaszcza coraz większej liczbie singli. W mojej okolicy jest już wystarczająco Żabek, żebym się bawił w kolejną i wygodniej mi jest pracować w jednej z nich. PS. Póki co sam uszczęśliwiasz innych na siłę i zdajesz się co najwyżej powierzchownie czytać komentarze. Pisałem wielokrotnie o zagwarantowaniu w przepisach prawa do wolnych niedziel, więc tego absolutnie byś nie stracił. Ty za to chcesz mi mówić wbrew mojej woli, kiedy mógłbym pracować. Pracuję w Żabce w niedziele, mi to pasuje i nie mam ochoty, żeby zmieniano to na siłę.
Oceń
user nie dla oszołomów !! 2021-08-05 21:21:01
@pracujący w niedziele, pracuj i 365 dni 24h ale nie uszczęśliwiaj innych, co do Niemiec i Austrii tam pojawiają się propozycje by zmienić to prawo dokładnie od ponad 65 lat od kiedy to prawo tam obowiązuje .. i co ? pstro ..tam też ludzie uważają że czas wolny, jakikolwiek to nie byłby dzień kiedy wszyscy w tym samym czasie mają wolne a w europejskiej tradycji to najczęściej niedziela działa zbawiennie na psychikę ludzi i na gospodarkę bez szkody dla żadnej z nich ..tak więc, jak lubisz pracować to otwórz sobie Żabkę i miej tam otwarte bez oporu ..
Oceń
user pracujący w niedziele 2021-07-27 17:06:44
@wkurzony, w innych krajach się lepiej zarabia i ma wyższą siłę nabywczą pensji. W najbardziej restrykcyjnych Niemcach i Austrii też pojawiają się propozycje zmian, a wiele krajów nie ma takich ograniczeń. Już nie wspomnę o innej strukturze podatkowej. Problem obsady da się złagodzić, dając studentom prawo do dorobku w weekendy, co działało np. w grudniu, kiedy były 3 handlowe niedziele pod rząd. Na grupkach było na potęgę fajnych ofert na ten czas, ale do tego potrzeba możliwości działania w oba dni weekendu, bo na 1 dzień nikt nie będzie dokładał formalności. Ja i wiele osób (na tej stronce wypowiadał się @student) dążymy do takiego konsensusu. Nie chcemy narzucać innym pracy w niedziele, ale sami oczekujemy, że skończy się to utrudnianie nam możliwości pracy.
Oceń
user wkurzony 2021-07-27 16:56:36
@pracujący w niedziele, nie zapominaj jak niska jest obsada w branży handlowej i stale sie zmniejsza .w innych krajach ludzie szanują wolne niedziele
Oceń
user pracujący w niedziele 2021-07-27 16:28:08
@wkurzony, gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś wiedział, że chodzi mi o prawo do pracy w niedziele lub wolnej niedzieli, a nie zamykanie sklepów i odbieranie możliwości dorobienia, bo sobie tak wymyśliły stare dziadki udające atrapę solidarności i januszex, który lubi włazić z buciorami w życie innym. Ja nie narzucam innym stylu życia i samego tego oczekuję od innych. Jeżeli nie chcecie, żeby inni narzucali wam swój styl życia, to zacznijcie sami od siebie. Na ten moment sytuacja wygląda tak, że to wy włazicie ze swoimi wymysłami innym w życie. Wasze prawo do wolnej niedzieli kończy się tam, gdzie zaczyna prawo innych do pracy w niedziele. Jak ci się nie podoba praca, to droga wolna w szukaniu pracy, gdzie ma się weekendy wolne. Szedłeś do pracy w handlu, to dobrze wiedziałeś, że się w weekendy pracuje, więc miej pretensje do samego siebie.
Oceń
user wkurzony 2021-07-27 16:06:42
@pracujący w niedziele, nie ma obowiązku tyrania w niedziele i nie będzie , nikt ci nie zabrania pracy w niedziele i powiem wiecej możesz nawet pracować sobie 24 na 24 to twoja osobista sprawa i nikomu nic do tego, natomiast nie zycze sobie abyś mi narzucał swoją wole i nakazywał zmiane pracy jeżeli jestem zwolennikiem wolnej niedzieli a tym bardziej wypraszam sobie nazywanie mnie trollem
Oceń
user pracujący w niedziele 2021-07-26 00:08:39
@WKURZONY trollu, jak masz problem, to znajdź se pracę, gdzie nie trzeba pracować w niedziele, a ode mnie się odczep. Pracuję regularnie w niedziele z wolnym w tygodniu i odpowiada mi to bardziej niż zasuwać w tygodniu i mieć wolny weekend.
Oceń
user WKURZONY 2021-07-25 22:31:54
@HELA A PRZYJDŻ DO PRACY W SKLEPIE W NIEDZIELE, ZAKASAJ RĘKAWY I DO ROBOTY
Oceń
user Hela 2021-07-24 19:19:57
Są w Polsce ważniejsze problemy. Komu przeszkadza handel w niedzielę?
Oceń
user Hela 2021-07-24 19:17:08
Robią wszystko żeby ludziom utrudniać życie
Oceń
user x 2021-07-24 17:15:15
Są ludzie, którzy chcą dorobić w niedziele, a dla chcących odpocząć/spędzić czas z rodziną można wprowadzić prawo do wolnych niedziel. Jedni i drudzy osiągnęliby konsensus. Wystarczy chcieć działać wspólnie, a nie wzmacniać podziały.
Oceń
user gosc 2021-07-24 09:33:48
A czy spytaliście pracowników czy chca pracowac w niedziele?Jakis czas temu osobiście to zrobiłem i okazało się,że pracownicy są zmęczeni ciężką pracą w tygodniu, dźwiganiem towarów i niejednokrotnie w trakcie rozmowy z pracodawcami wykluczali prace w niedziele! Zachodni pracodawcy traktują polskich pracowników jak niewolników! Dlaczego w swoich rodzimych krajach sklepy w niedziele i święta są pozamykane? Ile płacą podatków w Polsce?
Oceń
user xdd 2021-07-20 23:33:07
Pisowcy i ich trolle, taki protip- jako pierwszy ten bezsensowny zakaz zaczął obchodzić orlen. Od samego początku zaczęli poszerzać asortyment sklepów, a nawet chwalili się, że ponad połowę przychodów mają spoza sprzedaży paliw, a udział paliw maleje. Teraz będą mieli niezły problemik :D. Muszę przyznać, że nieźle sami siebie wkopujecie.
Oceń
user wolny Polak 2021-07-20 23:25:44
inga, zejdź na ziemie. Ludzie powiązani z pisowskim środowiskiem za dużo by na tym stracili.
Oceń
user inga 2021-07-19 23:17:38
bardzo dobrze, najwyższy czas
Oceń