Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Analitycy: AmRest ma przed sobą dobre perspektywy

Analitycy Domu Maklerskiego BDM SA pozytywnie oceniają możliwości dalszego rozwoju spółki AmRest. Ich zdaniem, przychody gastronomicznej grupy wzrosną w tym roku o 22 proc. Wpływ zakazu handlu w niedziele nie powinien mieć dużego przełożenia na biznes spółki.
Reklama

Analitycy wydali pierwszą rekomendację dla AmRestu „kupuj”, wyznaczając cenę docelową na poziomie 500,70 zł za akcję.

Analitycy przypominają, że za czwarty kwartał 2017 roku spółka pokazała bardzo dobre wyniki sprzedaży.

- Oczekujemy, że restaurator wykorzysta sprzyjające otoczenie makro i utrzyma tendencje przychodowe również w kolejnych okresach. Liczymy także, że dynamiczny rozwój organiczny (w modelu ok. 290-300 lokali) oraz optymalizacja nabytych w ubiegłym roku biznesów (efekt będzie widoczny w pełni w 2019 r.) przełożą się na wysokie dwucyfrowe dynamiki EBITDA już od początku 2018 r. – napisali analitycy w raporcie.

Z czynników ryzyka dostrzegają oni m.in. sytuację na rynku pracy. Mniejszym zagrożeniem z kolei jest w ich ocenie zakaz handlu w niedziele DM BDM SA szacuje, że grupa może utracić ok. 2-3 proc. rocznej sprzedaży, co powinno być łagodzone przez mniejsze koszty.

- Liczymy, że w 2018 roku spółka popracuje nad efektywnością nowych biznesów i oczekujemy, że będzie to widoczne zarówno po stronie przychodów, jak i kosztów. Tym samym zakładamy, że grupa powróci do wysokiego tempa wzrostu wyników już od pierwszego kwartału 2018 r. (efekt niskiej bazy z ubiegłego roku), a w kolejnych kwartałach będzie kontynuować odbudowę rezultatów – oceniają analitycy.

Finalnie prognozują oni, że AmRest osiągnie w tym roku ponad 6,4 mld zł przychodów co oznacza wzrost o 22 proc. względem 2017 r.

- W dłuższej perspektywie liczymy, że AmRest będzie kontynuowYum!ał silny wzrost organiczny sieci (w modelu nie zakładamy kolejnych akwizycji, jednak wskazujemy, że polityki zarówno Yum!, jak i Starbucks będą sprzyjały takim działaniom). Oczekujemy, że spółka w perspektywie 2018-19 zoptymalizuje zakupione biznesy i poprawi marże – czytamy w raporcie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum