Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Circle K: Hot Dog ulubioną ciepłą przekąską Polaków

Hot dog jest ulubioną ciepłą przekąską Polaków w ofercie stacji paliw.
Reklama
  • Z okazji 25-lecia Hot Doga na stacjach Circle K w Polsce, sieć zrealizowała badanie preferencji konsumentów dotyczące zakupu tej przekąski.
  • Jak się okazało, Hot Dog jest ulubioną ciepłą przekąską Polaków w ofercie stacji paliw oraz najczęściej wybieranym sposobem szybkiego zaspokojenia głodu w drodze.
  • Dostrzegając popularność przekąski niedawno Circle K wprowadziło do oferty klasyka w nowym wydaniu – Hot Doga Jubilata.

Hot Dog to z pozoru jedna z najprostszych przekąsek, którą wielu z nas jadło przynajmniej raz w życiu. Przez lata doczekał się najróżniejszych wariantów, nie tylko smakowych, ale i form wykonania. W tym roku Hot Dog obchodzi rocznicę – to właśnie 25 lat temu klienci mogli spróbować go po raz pierwszy na stacji w Poznaniu, wówczas Statoil. Z początku oferta nie była tak zróżnicowana jak obecnie – klienci mieli do wyboru dwa podstawowe warianty kiełbasek oraz bułek w wersjach french oraz american. Przez lata oferta znacznie ewoluowała, a sieć Circle K nie raz była pionierem zmian. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła Hot Doga w większym rozmiarze XXL oraz w opcji w otwartej bułce, jak również serwowała chrupiące kiełbaski prosto z grilla. Hot Dog przez lata zyskiwał na popularności, doczekał się w Polsce nawet festiwalu, zainicjowanego przez Circle K (wówczas Statoil), a 4 lipca obchodzi międzynarodowe święto. Jakie Hot Dogi preferują dziś Polacy, dlaczego po nie sięgają i gdzie najchętniej je kupują? Circle K postanowiło to sprawdzić w ogólnopolskim badaniu, pytając samych miłośników tej kultowej przekąski.

Polacy kochają hot-dogi ze stacji paliw

Hot Dog zdecydowanie króluje w ofercie ciepłych przekąsek na stacjach paliw.  Mając do wyboru bogatą ofertę gastronomiczną w postaci zapiekanek, kanapek na ciepło, kebabów czy burgerów, znakomita większość badanych klientów, bo aż 67%, najczęściej sięga po dobrze znane Hot Dogi. Jak pokazały wyniki badania, prawie połowa Polaków najchętniej kupuje je na stacjach paliw (44%). Wśród ulubionych są te w wersji ze zwykłą parówką i kabanosem w pszennej lub pełnoziarnistej bułce z sosem czosnkowym, który okazał się najpopularniejszym sosem do Hot Dogów w Polsce. Zaraz po nim Polacy wybierają sos 1000 wysp oraz ketchup.

Najczęstszym powodem, dla którego klienci wybierają Hot Dogi sieci Circle K, jest przede wszystkim krótki czas oczekiwania (44%), stosunkowo łatwa dostępność produktu (34%) oraz możliwość wygodnej formy spożywania przekąski w trakcie podróży (31%). Innym czynnikiem, który uzyskał najwięcej wskazań w badaniu, są również jego walory smakowe. Ponad połowa badanych (64%) w pierwszej kolejności sięgnęłaby po klasyczną wersję Hot Doga z parówką wołowo-wieprzową lub kabanosem, a prawie jedna czwarta wybrałaby ostrzejsze smaki i wariant z kiełbaską meksykańską.

Hot Dog Jubilat przygotowany specjalnie na 25-lecie przekąski w Polsce

Jak pokazały wyniki badania, Hot Dogi na stacjach Circle K cieszą się uznaniem klientów, a większość z nich jest zadowolona z obecnej oferty. Ta  ciepła przekąska była przez lata udoskonalana przez sieć, dopasowując ją do potrzeb i upodobań klientów. Dziś mogą oni wybierać spośród różnych wariantów bułek, parówek i kiełbasek, sosów oraz smaków. Najnowszą wersją Hot Doga jest Jubilat, przygotowany specjalnie na 25-lecie przekąski w Polsce.

- Kiełbaska w nowym wariancie Hot Doga jest soczysta i idealnie przyprawiona, została również wykonana z wysokiej jakości mięsa wieprzowego, spełniającego wszystkie normy WHO. Realizując założenia strategii zrównoważonego rozwoju Circle K dokłada starań, aby oferowane produkty były nie tylko smaczne, ale także miały dobry skład i pochodziły ze zrównoważonych źródeł. Kiełbaska Jubilat jest przygotowywana na unikalnym na rynku płaskim grillu, a następnie serwowana w towarzystwie świeżej, chrupiącej bułki z prażoną cebulką i ulubionym sosem do wyboru. Takie połącznie z pewnością docenią lokalni smakosze, którzy mogą również postarać się o jego roczny zapas w specjalnym konkursie - zachwala sieć.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum