Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wrocławska sieć przejmuje lokalizacje Vincent Cafe

Już jesienią tego roku Globalworth - właściciel i zarządca Renomy - zaprosi gości do Pedetu - nowej strefy gastronomiczno-kulturalnej inspirowanej ideą food hali. W marcu do grona najemców dołączyła znana polska sieć kawiarni – Etno Cafe, która przejmuje wroławskie lokalizacje Vincent Cafe.
Reklama

Etno Cafe - polska sieć kawiarni umacnia swą pozycję na lokalnym rynku przejmując wrocławskie kawiarnie Vincent Cafe. Tym samym sieć w samym Wrocławiu będzie miała 14 lokalizacji. Grupa jest właścicielem kawiarni Etno Cafe, jak również palarni kawy i browaru kawowego, w którym powstaje Cold Brew Coffee.

Etno Cafe to wrocławska sieć kawiarni, która jako pierwsza polska firma zaczęła importować kawę z Etiopii. Kawiarnia w swoim menu ma także desery, ciasta świeżo pieczone z naturalnych składników, zestawy śniadaniowe oraz lunchowe. 

- Wchodzimy w trudny proces integracji biznesu, który chwilę potrwa, ale naszym celem jest, aby nowe lokalizacje nabrały pełnego charakteru Etno. Będziemy przyglądać się nowym punktom i konwertować je pod nasz nowy koncept Etno 2.0 z uwzględnieniem specyfiki miejsc, w które wchodzimy. Nowy format Etno działa w Etno OVO, Etno Piłsudskiego 101, a także od 16 marca we wrocławskiej Renomie - mówi Karol Żuradzki, CEO grupy Etno Cafe.

Nowy lokal o powierzchni 160 mkw. znajduje się na parterze, w atrium północno - wschodnim, tuż przy wejściu od strony Pl. Czystego, w  sąsiedztwie nowo powstającej strefy restauracyjnej. Odwiedzający Etno Cafe, będą mieli do dyspozycji ogródek zewnętrzny z widokiem na Park Staromiejski i fosę oraz ogródek wewnętrzny w nowo wyremontowanych wnętrzach Renomy. 

Kolejny etap metamorfozy Renomy

Pod koniec marca 2022 roku, do użytku został oddany pierwszy fragment przebudowanej części Renomy - atrium północne wraz ze strefą wejściową od strony ul. Świdnickiej. Odtworzono oryginalny układ bliźniaczych dziedzińców, jakie znajdowały się tam pierwotnie. Projektantem przebudowy jest uznany wrocławski architekt Zbigniew Maćków i jego pracownia.

Wyróżnikiem miejsca będą cykliczne wydarzenia kulturalne: spektakle, recitale, wernisaże czy koncerty. Niektóre z nich swoim charakterem odwoływać się będą do atmosfery miejsca, czyli historii Renomy. Ponadczasowy design będzie się przeplatał się z elementami modernizmu tej wrocławskiej ikony modernizmu, nawiązującego do stylistyki oryginalnego, przedwojennego stylu art deco.

 

Renoma odzyskuje dawny blask 

Po metamorfozie, której zakończenie planowane jest w III kwartale tego roku, Renoma zaoferuje blisko 35 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Przyszli użytkownicy biur będą mieć do dyspozycji m.in. stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych, które zostaną też udostępnione również gościom i klientom, rozbudowaną infrastrukturę rowerową z szatniami, prysznicami i stojakami, a także usługi carsharingu. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum