Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Firmy cateringu dietetycznego korzystają na wzroście rynku

Wartość rynku cateringu dietetycznego wzrosła w 2020 roku do około 1 mld zł, z 650 mln zł w 2017 roku. Segment ten nadal rośnie, o czym świadczą wyniki firm: Pomelo oraz Kukuła Healthy Food.
Reklama

– 2021 rok zaczęliśmy z bardzo optymistycznymi wynikami finansowymi. Zanotowaliśmy wzrost zrealizowanych pakietów oraz 50% wzrost przychodów w stosunku do I kwartału 2020 roku.  W marcu 2020 roku przychód wynosił 2,1 mln złotych, a w tym roku jest to 3,1 mln złotych – mówi Bartłomiej Foszer, inwestor i doradca strategiczny cateringu Pomelo.

Z kolei Jakub Kukuła, pomysłodawca i założyciel cateringu dietetycznego Kukuła Healthy Food informuje, że w pierwszym kwartale tego roku oprócz wielu nowych klientów firma zaobserwowała znaczący powrót grona osób z pierwszego kwartału 2020 roku, które zapewne m.in. przez pracę zdalną,czy też niepewną sytuację zawodową zawiesiły w ubiegłym roku nasze abonamenty. - Od dłuższego czasu tzw. „lojalność klientów”, czyli kontynuację zamówień z miesiąca na miesiąc mamy na poziomie 90 proc. Zmodernizowaliśmy właśnie linię produkcyjną o nowe i jeszcze bardziej wydajne urządzenia. Jest to proces cykliczny, związany ze stale rosnącą liczbą zamówień. Aktualnie rozbudowujemy także halę produkcyjną, rozszerzamy obszar dostaw o nowe miejscowości i szykujemy się do premiery nowych programów dietetycznych – mówi Jakub Kukuła.

Catering Pomelo w marcu otworzył się na 50 nowych miejscowości w tym: Szczecin, Koszalin, Słupsk, Kołobrzeg, Elbląg, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Białystok. Firma nie zamierza zwalniać tempa, a wręcz je zwiększyć i planuje ekspansję do kolejnych miast i rozszerzenie obszar swoich dostaw o kolejne 50 miast. Zamierzają również rozszerzyć ofertę o 2 lub 3 nowe diety, które będą odpowiedzią na najnowsze trendy panujące na rynku dietetycznym. Zmianom ma również ulec system obsługi klienta, który będzie umożliwiał modyfikacje dziennego menu i wymianę dań.  Wszystkie te zmiany mają przyczynić się do utrzymania lub nawet zwiększenia tempa wzrostu z I kwartału.

Jak mówi Anna Foszer, coraz większą popularnością cieszą się diety wykluczające spożycie mięsa, wybiera je 25% klientów Pomelo.

W przypadku Kukuła Healthy Food, W piątce najpopularniejszych programów dietetycznych znalazła się po raz pierwszy „Dieta Tarczycowa”, w której całkowicie wyeliminowano gluten i laktozę, co oznacza zmianę w dotychczasowych preferencjach zakupowych klientów Kukuła Healthy Food. Tzw. diety specjalistyczne, czyli wykluczające np. gluten, laktozę, czy ograniczające nabiał w diecie są coraz popularniejsze wśród Polaków. Według badania „Jak odżywiają się Polacy? Kukuła Healthy Food 2020” już 13% Polaków wykluczyło z menu laktozę, a 6% całkowicie wyeliminowało z diety nabiał, posiłki bezglutenowe jada 12% respondentów a kolejne 7% planuje wykluczenie glutenu
z diety.

- Według danych sprzedażowych Kukuła Healthy Food największym zainteresowaniem
w pierwszym kwartale 2021 cieszyły się programy dietetyczne Optimal czyli bez żadnych wykluczeń, Active o zwiększonej ilości białka, Ketogeniczna o niskiej zawartości węglowodanów, Vege-Fish czyli wegetariańska z uwzględnieniem ryb oraz tzw. „Dieta Tarczycowa” wykluczająca gluten i laktozę – mówi Jakub Kukuła.

Rynek diet pudełkowych jest już wart ok. 2 mld złotych i nadal rośnie, ponieważ cały czas powstają nowe firmy. Szacuje się, że w pierwszym kwartale 2021 mogło powstać nawet 100 kolejnych, jednak większość z nich ma zasięg lokalny.

Kukuła Healthy Food w 2020 roku firma zanotowała 18 mln złotych przychodu.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum