Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Food trucki i automaty vendingowe pojawią się na odcinkach autostrady A4 i drogi S19

Na Miejscach Obsługi Podróżnych przy podkarpackim odcinku autostrady A4 i drodze ekspresowej S19 znajdą się automaty vendingowe lub food trucki. Pierwsze umowy z najemcami powinny zostać podpisane na przełomie marca i kwietnia.
Reklama

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, w przetargu oferty wpłynęły na wszystkie MOP-y objęte ogłoszeniem. Dodała, że podmioty, które zostaną wybrane, będą mogły umieścić pojazdy typu food truck lub automaty vendingowe i prowadzić sprzedaż jedzenia i napojów.

Rzeczniczka podkreśliła, że tam, gdzie jest oferta (obejmująca jeden MOP) na food truck i automat vendingowy, będą prowadzone negocjacje, aby obie te działalności funkcjonowały na MOP-ie. "Następnie będzie wizja w terenie wspólnie z wybranymi oferentami celem potwierdzenia lokalizacji automatów. Pierwsze umowy chcemy podpisać na przełomie marca i kwietnia br." - przekazała Rarus.

Przetarg dotyczył najmu części MOP-ów przy autostradzie A4 na odcinku od Tarnowa do Korczowej i drodze ekspresowej S19 Sokołów Małopolski-Stobierna. Chodzi o osiem autostradowych MOP-ów (kategorii I): Jastrząbka, Jawornik, Dąbry, Bratkowice, Budy, Młyniska, Zamiechów, Kaszyce, oraz dwa MOP-y przy S19: Nienadówka i Stobierna.

Jak podkreśliła Rarus, przy autostradzie A4 są również MOP-y, które docelowo mają spełniać wymagania kategorii II i III. To MOP-y: Paszczyna Południe, Pawłosiów, Cieszacin, Chotyniec i Hruszowice. "Jednak obecnie miejsca te faktycznie są MOP-ami I kategorii, dlatego przetarg dotyczył również tych miejsc" - dodała.

Firmy, które zostaną wybrane w przetargu, będą zobowiązane do płacenia GDDKiA miesięcznego czynszu.

Miejsca Obsługi Podróżnych przy polskich autostradach dzielą się na trzy kategorie. Pierwsza to miejsca o funkcji wypoczynkowej, gdzie znajdują się tylko m.in. parkingi i sanitariaty. MOP-y kategorii II dodatkowo mają stacje paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe czy punkty informacji turystycznej. Natomiast MOP-y kategorii III mają również obiekty noclegowe.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum