Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Komunie, wesela, chrzciny - Polacy rezerwują terminy w lokalach

Właściciele, pracownicy i klienci restauracji i sal na imprezy okolicznościowe wypatrywali z nadzieją jakichkolwiek informacji o ponownym otwarciu lokali. Wczorajsza konferencja rządu nt. najbliższych planów znoszenia obostrzeń epidemicznych miała błyskawiczne efekty.
Reklama

Wczoraj rząd przedstawił plan odmrażania branży gastronomicznej. Od 15 maja otwarte mają być ogródki oraz istnieje możliwość organizowanie imprez zamkniętych do 25 osób na świeżym powietrzu. Od 29 maja - otwarte mają być wnętrza restauracji przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz będą możliwe imprezy okolicznościowe do 50 osób.

- Statystyki portalu Briefly pokazują, że Polacy rzucili się wręcz do rezerwacji dostępnych restauracji i sal na drugą połowę maja i na czerwiec. Oczywiście znaczny odsetek zapytań dotyczy komunii i cateringu komunijnego, ale również innych, dotychczas odkładanych przyjęć rodzinnych: chrzcin i obiadów ślubnych - komentuje Tomasz Szczęśniak, współzałożyciel i prezes portalu Briefly, wyszukiwarki i platformy do rezerwacji lokali na przyjęcia okolicznościowe.

- Cieszy fakt, że rządzący tym razem z kilkutygodniowym wyprzedzeniem poinformowali o kolejnych etapach odmrażania zamkniętych sektorów gospodarki. Przedstawiciele lokali poczuli, że w końcu mają rozwiązane ręce i mogą udzielać zainteresowanym osobom wiążących odpowiedzi - dodaje.

Branża gastronomiczna, a szczególnie eventowa są najbardziej poszkodowanymi przez epidemię. Analizy z raportu Briefly "Rok po wybuchu pandemii w Polsce" wskazują, że ograniczenia związane z epidemią Covid-19 roku doprowadziły do zlikwidowania lub zawieszenia działalności przez połowę lokali z branży gastronomicznej i eventowej - restauracji, sal bankietowych i klubów.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum