Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Lagardère Travel Retail przejmuje Costa Coffee. Jest zgoda UOKiK

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez podmioty z grupy Lagardere kontroli nad spółkami Costa Coffee z Warszawy oraz Coffee Nation z Łotwy.
Reklama

Jak podał urząd, sprawa została skierowana do II etapu postępowania. Konieczne było sprawdzenie, czy koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję na rynku kawiarni na lotniskach, gdzie udziały uczestników koncentracji były wysokie.

W trakcie postępowania i po przedstawieniu naszych wątpliwości, grupa Lagardere wycofała się z umów z przejmowanymi spółkami, dotyczących prowadzenia kawiarni na lotniskach. Tym samym zniknęło ryzyko ograniczenia konkurencji i możliwe było wydanie zgody na koncentrację.

Lagardere przejmuje Costa Coffee w Polsce i na Łotwie

Przypomnijmy, rok temu Lagardère Travel Retail i brytyjska sieć kawiarni Costa Coffee, należąca do Coca - Coli, ogłosiły podpisanie umowy, na mocy której Lagardere Travel Retail przejmie działalność 145 kawiarni Costa Coffee w Polsce i na Łotwie.

 

 

Lagardère Travel Retail po raz pierwszy będzie bezpośrednio zarządzać siecią Costa Coffee w Polsce. Współpraca firm rozpoczęła się w Czechach w 2008 roku, gdzie obecnie Lagardere Travel Retail zarządza siecią 60 kawiarni Costa Coffee i 60 automatami Costa Express, w różnych lokalizacjach. Transakcja wzmacnia obecną pozycję Lagardère Travel Retail w segmencie kawiarni w Polsce (dotychczas działającej poprzez sieć So! Coffee, będącą marką własną firmy).

Agencja PR Hub obsługuje Legardere

Agencja PR Hub opracowała i realizuje strategię komunikacji korporacyjnej dla Lagardère Travel Retail, który działa także w lokalizacjach typowo handlowych i ma w portfolio ok. 40 brandów takich jak Relay, So Coffee, InMedio czy Aelia Duty Free. W zakresie działań PR Hub znalazł się również kompleksowy konsulting, którego celem jest wdrożenie i utrzymanie przyjętej linii komunikacji we wszystkich obszarach komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Lagardère Travel Retail jest obecna w Polsce od 1997 roku

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum