Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PKP Intercity zamierza odkupić pakiet Warsa należący do skarbu państwa

PKP Intercity planuje odkupić należący do skarbu państwa pakiet spółki Wars, która zajmuje się między innymi obsługą wagonów restauracyjnych - poinformował PAP wiceprezes PKP Intercity i przewodniczący rady nadzorczej spółki Wars Artur Resmer.
Reklama

"Wars jest spółką, której zlecamy wszelkie działania nie należące do naszej (PKP Intercity - PAP) podstawowej działalności, czyli takie nie związane z obsługą przewozów pasażerskich jak obsługa gastronomiczna, czy obsługa sprzątania" - powiedział Resmer.

"Jeżeli chodzi o akcjonariat Warsu, to chcielibyśmy w przyszłym roku przejąć pakiet od ministerstwa. Zlecamy coraz więcej usług temu podmiotowi i jesteśmy zadowoleni" - dodał.

Obecnie skarb państwa posiada 49,98 proc. akcji spółki Wars, a pozostałe 50,02 proc. jest własnością PKP Intercity.

Wiceprezes stwierdził, że zanim dojdzie do transakcji, to Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa musi ustalić jej warunki.

Resmer powiedział, że wcześniejsze plany sprzedaży Warsa są nieaktualne.

Ostatnią próbę sprzedaży Warsa podjęto pod koniec 2015 roku, ale z powodu braku zainteresowanych odwołano wtedy aukcję. Była to już piąta bezskuteczna próba sprzedaży spółki.

Resort skarbu po raz ostatni chciał pozbyć się swoich akcji gastronomicznej spółki na wiosnę 2012 roku.

Wcześniej ministerstwo zapraszało inwestorów do negocjacji w sprawie kupna walorów Warsu jesienią 2009 roku i dwukrotnie wiosną 2011 roku. Akcji spółki jednak nie sprzedano. W 2009 r. jedyną wiążącą ofertę złożyło PKP Intercity.

Wars to firma, która na rynku przewozów pasażerskich działa od 1948 roku. Obsługuje podróżnych w wagonach restauracyjnych, barowych i hotelowych. Obecnie Wars obsługuje 17 składów Intercity Premium, 14 wagonów restauracyjnych i 32 wagony barowe. Wars obsługuje ponadto cztery restauracje w Warszawie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum