Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ponad połowa młodych ludzi robi często zamówienia jedzenia online

Studenci zamawiają online głownie pizzę – 61 proc. ich zamówień dotyczy właśnie tego dania. Drugie miejsce zajmuje kebab (19 proc.), a na trzecim uplasowały się burgery (9 proc.). Średnia wartość zamawianego przez studentów jedzenia jest niższa od średniej o 10 proc. – wynika z badań PizzaPortal.
Reklama

- Dzięki powstałym platformom do zamawiania jedzenia online, każdy może z dużą łatwością wybrać dania proponowane przez setki restauracji, oferujące kuchnie z wielu zakątków świata. Nic więc dziwnego, że studenci, którzy wyczerpali zapasy przywiezione w tzw. słoikach, decydują się na zamawianie jedzenia online. Według badań przeprowadzonych przez PizzaPortal.pl na reprezentatywnej grupie internautów, 56% procent osób zamawiających jedzenie w wieku do 24 lat zadeklarowało, że wykorzystało do tego Internet w ostatnim czasie. Oznacza to, że stanowią oni najbardziej zdigitalizowaną grupę klientów – ocenia PizzaPortal.

Potrawy przygotowane w rodzinnym domu nie mają konkurencji. Zapasy jednak bardzo szybko się kończą. Według badań PizzaPortal.pl w poniedziałki składane jest 16% zamówień online. Kolejny wzrost notuje się pod koniec tygodnia - w czwartki, piątki i niedziele do nawet 17% zamówień.

Badania dowodzą, że aż 61% zamówień dotyczy pizzy. Drugie miejsce zajmuje kebab (19%), a na trzecim uplasowały się burgery (9%). Poza podium znalazły się m.in. dania kuchni chińskiej oraz japońskiej. Zdecydowanie najwięcej zamówień przypada na godziny wczesnowieczorne. Między 18 a 20 składanych jest ponad 30% zamówień.

Średnia wartość zamawianego przez studentów jedzenia jest niższa od średniej o 10% co wynika głównie z preferowanego przez nich menu, a także dużej ilości restauracji oferujących konkurencyjne ceny, które są atrakcyjne dla studentów.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum