Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Psy i koty mogą wejść. Dogbar w Galerii Katowickiej

Z psem na zakupy czy do restauracji? Centra handlowe są coraz bardziej otwarte na klientów, którzy chcą odwiedzać sklepy w towarzystwie swoich zwierząt. Możliwość swobodnego wejścia z pupilem do centrum handlowego czy zapewnianie spragnionym zwierzętom misek z wodą to tylko przykłady przyjaznego podejścia do zwierząt. Galeria Katowicka poszła o krok dalej.
Reklama

Style życia, nawyki konsumentów, zwyczaje zakupowe zmieniają się, a centra handlowe, w coraz szerszym zakresie wychodząc poza swoją zwyczajową funkcję, chcą za tymi zmianami podążać. Traktowane już nie tylko jako miejsca zakupów, ale także rozrywki czy spotkań, muszą być otwarte na to, co ważne dla odwiedzających ich klientów. Ze strony tych ostatnich coraz częściej pojawia się oczekiwanie, żeby traktować towarzyszących im wszędzie psich przyjaciół, jak pełnoprawnych gości. 

 

Z psami za pan brat, także w strefie food court

W Galerii Katowickiej obecność czworonogów podczas zakupów jest czymś oczywistym. Teraz, jako pierwsze centrum handlowe w Polsce, postanowiła zapewnić zwierzakom oraz ich opiekunom możliwość swobodnego przebywania w strefie food court, tworząc Dogbar . Można tu w swobodnych warunkach zjeść posiłek, bez stresu, że obecność przyprowadzonego psa będzie kłopotliwa dla innych osób. Dogbar zapewnia komfort także zwierzakom – jest tu pięć stanowisk dla psów, w których mogą odpocząć, dostać miseczkę z wodą, czy zjeść przekąskę przyniesioną przez opiekuna. Bardziej zsocjalizowane psy mogą przebywać w otwartych stanowiskach, a te mniej oswojone z obecnością innych ludzi i zwierząt – w specjalnych klatkach kennelowych. Dzięki zaangażowaniu Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach i Beaty Nowak – behawiorystki, zoopsycholożki i trenerki psów, powstało miejsce idealnie skrojone na miarę potrzeb ludzi i zwierząt. O jego wyposażenie w klatki, legowiska, miski i zabawki zadbał sklep zoologiczny Leopardus. Funkcjonowanie Dogbaru  określa regulamin, zapewniający bezpieczeństwo wszystkim korzystającym.

Dogbar  – z myślą o komforcie wszystkich odwiedzających

Galeria Katowicka, przyjazna dla właścicieli psów, stara się jednocześnie zapewnić komfort wszystkim klientom, nie tylko opiekunom psów.

– Otwierając Dogbar , przecieramy szlaki, bo takiego miejsca w centrach handlowych na polskim rynku jeszcze nie było. Źródło tego pomysłu leży w trosce o komfort wszystkich odwiedzających Katowicką. Traktujemy psy jako pełnoprawnych gości, wychodzimy naprzeciw ich opiekunom,  ale z poszanowaniem potrzeb wszystkich pozostałych użytkowników naszej przestrzeni. Dogbar powstał również z myślą o tych, którzy źle się czują z psami w stresie restauracyjnej bądź dla których, np. ze względu na małe dzieci, obecność psa może być kłopotliwa. Zależało nam na tym, żeby wszyscy czuli się u nas tak samo dobrze – mówi Anna Szczerkowska, marketing manager Galerii Katowickiej. 

W Dogbarze  stanął również instaspot dla zwierzaków – doskonałe miejsce na stylową fotkę w miejskim klimacie.Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum