Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Reklama McDonald's wywołała wzburzenie. Fast food szybko usunął niesmaczny plakat (foto)

Firmy coraz częściej szukają sposobów na wzmocnienie przekazu reklamowego. Jednak umieszczenie jednego z plakatów reklamowych McDonald's spotkało się z falą krytyki. Grupa czym prędzej usunęła reklamę.
Reklama

Reklama McDonald's w Kornwalii przyniosła firmie falę krytyki. Dlatego szybko została usunięta. Motyw, który okazuje się zabawny, dziwaczny lub kontrowersyjny, masowo się rozprzestrzenia, przynosząc zamierzony efekt. Na przystanku autobusowym w małym miasteczku w Wielkiej Brytanii reklama specjalnego burgera sieci fast food rozbawiła użytkowników internetu, ale także wywołała wzburzenie.

Plakat przedstawia McCrispy, „burgera z chrupiącym  kurczakiem”. Tuż obok znak wskazuje drogę do miejscowego krematorium.

Reklama McDonald's  - między humorem a oburzeniem

Zdjęcie opublikowane przez lokalną gazetę Cornwall Live rozbawiła część czytelników i media społecznościowe.

- Jako przedsiębiorca pogrzebowy uważam to za zabawne – komentuje użytkownik Reddita.

Niektórzy chwalili „genialną kampanię”, spekulując, że sieć burgerów celowo wybrała taką lokalizację reklamy. Wielu internautów uznało ją jednak za niesmaczną, twierdząc, że zasługuje na krytykę.

Cornwall Live przeprowadził ankietę wśród lokalnych mieszkańców.

„Zdecydowanie widzę żart” – powiedział jeden z mieszkańców. „Ale nadal jest to w złym guście wobec pogrążonych w żałobie krewnych” - dodał.

„Reklama jest bez smaku, czy burger będzie smakował dobrze? - zadał pytanie użytkownik Reddita.

Inny miejscowy mieszkaniec zauważył: „To, czy wydaje ci się to zabawne, zależy również od tego, kiedy miałeś ostatnio pogrzeb w rodzinie”.

Kobieta, której bliskiego skremowano w obiekcie w 2022 roku, stwierdziła w DailyMail: „Chociaż widzę zabawną stronę, jest to niesmaczne i jestem pewna, że ​​niektórym pogrążonym w żałobie członkom rodziny to się nie podoba.”

W obliczu kontrowersji na temat plakatu McDonald's szybko zareagował.

„Firma nie była świadoma bliskości plakatu do krematorium. W związku z krytyką poprosiliśmy o usunięcie reklamy – oznajmił rzecznik firmy.

Internet zareagował zgodnie z oczekiwaniami – dowcipami typu: ”Reklama odniosła skutek, teraz kolej na grillowanego na ogniu Whoppera Burger Kinga”.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum