Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Restrukturyzacja w McDonald's. Szykuje się fala zwolnień

Prezes McDonald's Chris Kempczinski poinformował pracowników, że w kwietniu tego roku szykuje się reedukacja etatów. Zwolnienia są konsekwencją reorganizacji sieci gastronomicznej. McDonald's planuje szeroką restrukturyzację swojej sieci.
Reklama

- Niektóre istniejące dziś miejsca pracy albo zostaną przeniesione, albo zlikwidowane - zapowiada w wywiadzie w "Wall Street Journal" Chris Kempczyinski, dyrektor generalny McDonald's. Jednocześnie dodaje, że struktura jest przestarzała i samoograniczająca się, stąd też wynikają zwolnienia w sieci. 

 

Zmiany, które zajdą wewnątrz korporacji będą ogromne i odbiją się szerokim echem wśród pracowników. Obecnie McDonald's zatrudnia około 200 tysięcy osób na stanowiskach korporacyjnych i własnych restauracjach, z czego 3/4 znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi. W e-mailu wysłanym do pracowników na całym świecie, Kempczyinski informuje, że "nadchodzą trudne dyskusje i decyzje". Jednocześnie z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, że rozmowy nt. redukcji zostaną przeprowadzone do 3 kwietnia. Wiemy również, że zmiany dotkną głównie personel korporacyjny. Jest to najszersza rewolucja strategiczna McDonald's od czasu powstania w 1955 roku. 

Całą rewolucję, Chris Kempczyinski uzasadnia wnioskami płynącymi z czasu pandemii, która uświadomiła zarząd spółki, że przyszedł czas na zmiany. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum