Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rynek konceptów gastronomicznych na stacjach paliw w fazie silnego wzrostu i modernizacji

Na podstawie obserwacji zmian rynkowych oraz misji zakupowych konsumentów można wyróżnić kilka ważnych trendów – mówi Andrzej Piętka, ekspert rynku piekarniczego i gastronomicznego w Akademii Wypieków.
Reklama

W menu przystacyjnych konceptów gastronomicznych coraz mocniej wzrasta znaczenie kategorii świeżych dań i przekąsek przygotowywanych na miejscu. Wzrasta też znaczenie formy podania, opakowania i jakości. Powoli stacje odchodzić będą od jednorazowych i szkodzącym środowisku naturalnemu.

– Na stacjach benzynowych warto już dzisiaj zadbać o małą ekspozycję oferty piekarniczej (do 5-6 indeksów). Ze względu na istniejący zakaz handlu w niedziele i rozbudowę oferty convenience o kolejne kategorie produktowe, kierowcy w podróży coraz chętniej i coraz częściej poszukiwać będą tego typu produktów – mówi Andrzej Piętka.

Jak zauważa ekspert, preferencje Polaków zmieniają się w kierunku kanapek w bułkach wydłużonych (minibagietki i panini „grillowane”), okrągłych, kwadratowych i prostokątnych. Z kolei pieczywo krojone po przekątnej w popularne trójkąty, kojarzy się z żywnością bardziej przetworzoną, z wydłużonym terminem ważności, czyli zawierającej większą ilość konserwantów i polepszaczy. To zniechęca coraz bardziej świadomych konsumentów do ich kupowania.

Kolejne zmiany widać w kategorii hot dogów. Jak zaznacza Piętka, sprzedaż francuskiego hot doga w pszennej bułce powoli rośnie. Stałych amatorów ma również hot dog w wersji amerykańskiej. Na jego kupno decydują się raczej kierowcy szukający nowych receptur i dodatków smakowych. Warto zatem w 2019 roku promować i wprowadzać nowe ich rozmiary i receptury samych bułek oraz dodatków do nich. Nie należy także zapominać o wzroście zainteresowania wersją wegetariańską hot doga.

Czytaj więcej na horecatrends.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum