Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sfinks wycofa jaja z chowu klatkowego ze swoich restauracji doi 2025 roku

Sfinks SA, właściciel restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło, Fabryka Pizzy, WOOK, Piwiarnie Warki i Pub Bolek, rezygnuje ze stosowania w swoich lokalach jaj z chowu klatkowego. Spółka zobowiązała się do wycofania tego typu jaj do 2025 roku – poinformowało Stowarzyszenie Otwarte Klatki.
Reklama

Spółka poinformowała, że decyzja dotyczy wszystkich restauracji. Przypomina, że w lokalach Chłopskie Jadło już teraz używane są wyłącznie jaja z wolnego wybiegu.

-Mając na uwadze dobrostan kur niosek i promocję żywności pozyskiwanej ze zrównoważonych źródeł, Sfinks stara się eliminować stosowanie jaj z chowu klatkowego w swoich restauracjach. W związku z tym już teraz w lokalach zarządzanych przez spółkę do przygotowywania zdecydowanej większości dań, w skład których wchodzą jaja, „trójki” nie są wykorzystywane. Jednocześnie Sfinks zobowiązał się, że do 2025 roku całkowicie wycofa ze wszystkich swoich sieci jaja z chowu klatkowego i półprodukty zawierające tego typu jaja – czytamy na oficjalnej stronie spółki.

Restauracje Sphinx od lat kojarzone są ze stuprocentowo mięsnym menu, w którym nie tylko weganie, ale nawet wegetarianie mają problem ze znalezieniem czegoś dla siebie. Jednak niedawno sytuacja uległa zmianie. W menu restauracji znajdziemy nie tylko hummus i falafel, ale też tabbouleh, warzywa w tempurze, fattoush, misę grillowanych warzyw, a nawet obiadowe dania z kuskusem i wegetariańskie mezze.

Zaledwie kilka dni temu z jaj „trójek” oficjalnie zrezygnował Starbucks i Maxima Grupė, największa sieć handlowa w krajach bałtyckich. Swoją decyzję uzasadniły rosnącym wśród konsumentów zainteresowaniem dobrostanem zwierząt. Marki, które nie chcą pozostać w tyle decydują się na wyznaczanie nowych standardów, mających na celu spełnienie rosnących oczekiwań społecznych i poprawę sytuacji zwierząt.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum