Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieć Warrena Buffeta nie może znaleźć w Polsce franczyzobiorców

Sieć gastronomiczna Dairy Queen już od ponad roku szuka franczyzobiorców, żeby wrócić do Polski, z której planowała ekspansję - pisze "Puls Biznesu".
Reklama

To były szybkie zwroty akcji. W sierpniu 2015 r. w mediach biznesowych gruchnęła wieść, iż Dairy Queen (DQ), spółka z portfela Warrena Buffetta, legendarnego inwestora, będzie budować sieć restauracji w Polsce. Masterfranczyzobiorcą została spółka Sparrow 4, a znad Wisły DQ miała wchodzić do kolejnych europejskich krajów. Kilka miesięcy później, w styczniu 2016 r., najważniejsi przedstawiciele amerykańskiej spółki wizytowali Polskę i odwiedzali działające wtedy trzy lokale. W sierpniu 2016 r., czyli rok od ogłoszenia wejścia do Polski, już ich nie było. W maju 2017 r. okazało się, że DQ chce powrócić i przyjeżdża rozmawiać z potencjalnymi franczyzobiorcami, a zainteresowanie miało być wysokie. Minął jednak ponad rok i nie ruszył żaden lokal pod szyldem amerykańskiego giganta.

Niewiele ponad pół roku działały w Polsce trzy lokale sieci Dairy Queen. Ruszały z wielką pompą i szumnymi zapowiedziami, a zamknęły się po cichu. Drugie podejście do naszego rynku też nie jest udane.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum