Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Świętokrzyskie: Impreza w restauracji, właścicielowi grozi do 30 tys. grzywny

Do 30 tys. grzywny grozi właścicielowi jednego z lokali gastronomicznych w gminie Nowa Słupia (Świętokrzyskie). W niedzielę w restauracji odbyła się uroczystość, w której brało udział kilkanaście osób. Nie zachowywali oni żadnych środków ostrożności wprowadzonych w związku z pandemią.
Reklama

Świętokrzyscy policjanci i służby sanitarne cały czas sprawdzają, czy zasady bezpieczeństwa wprowadzone w związku z pandemią są przestrzegane przez mieszkańców. Kontrole dotyczą nie tylko zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, ale także przestrzegania przepisów przez podmioty gospodarcze. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wynikającymi z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. ograniczona została działalność lokali gastronomicznych. Restauracje i bary mogą prowadzić sprzedaż na wynos lub z dostawą.

Powyższe przepisy mogą oznaczać niemałe kłopoty dla 59-latka, prowadzącego jeden z lokali gastronomicznych w gminie Nowa Słupia, w powiecie kieleckim. "W ostatnią niedzielę służby sanitarne i policjanci z bodzentyńskiego komisariatu ujawnili, że w restauracji odbywała się uroczystość dla kilkunastu osób. Nie były zachowane środki ostrożności, goście nie mieli udostępnionych środków do dezynfekcji ani nie zachowywali dystansu społecznego" - poinformował PAP mł. asp. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Służby prowadzą teraz postępowanie, które oceni zachowanie właściciela lokalu oraz uczestników spotkania. W przypadku rażących naruszeń przepisów na osobę naruszającą obostrzenia możliwe jest nałożenie kary administracyjnej, do wysokości nawet 30 000 złotych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum