Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Turyści na Krupówkach wybierali głównie fast food

Tatrzańscy restauratorzy nie są zadowoleni z mijającego sezonu wakacyjnego. Ceny, zarówno produktów gastronomicznych jak i siły roboczej, poszły w górę, a goście na Krupówkach wybierali fast food.
Reklama

"Sezon należy uznać za satysfakcjonujący pod względem frekwencji turystycznej. Obawy przed wyjazdem gości za granicę się nie sprawdziły. Obawy przed odwrotem gości z uwagi na pogodę, również się nie sprawdziły. Chociaż lipiec był gorszy pod względem obłożenia porównując do tego samego miesiąca sprzed roku, to sierpień pod względem rezerwacji jest porównywalny z rokiem poprzednim. Hotelarze jednoznacznie potwierdzają, że w sierpniu nastąpiła około 10-procentowa redukcja cen średnich w porównaniu z 2019 rokiem, mimo spekulacji z początku sezonu, że ceny będą wyższe. Finalnie ceny jednak spadły, ponieważ hotelarze obniżyli oceny w obawie przed niezapełnieniem obiektów" - wyjaśnił Wagner.

Dodał on, że w porównaniu z obiektami turystycznymi nad Bałtykiem, ceny wypoczynku były tam radykalnie wyższe niż przed pandemią.

Restauratorzy pod Tatrami nie są natomiast zadowoleni z mijającego sezonu wakacyjnego, ponieważ ceny, zarówno produktów gastronomicznych jak i siły roboczej, poszły w górę. Ceny posiłków w lokalach pozostały jednak na tym samym poziomie, co w poprzednim roku. Jak zauważa Wagner, ilość konsumentów w restauracjach była radykalnie niższa niż w ubiegłorocznym sezonie wakacyjnym.

Spadek obrotów odnotowali także sklepikarze i sprzedawcy pamiątek oraz usługodawcy.

"Handlarze jednoznacznie przyznają, że cenoczułość gości na Podhalu bardzo wzrosła. Goście na Krupówkach niechętnie stołowali się w restauracjach na rzecz fast foodów. Turyści wybierali też tańsze pamiątki" - ocenił Karol Wagner z TIG.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum