Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Uber sprzedał usługi Uber Eats w Indiach

Uber postanowił wycofać się z dostarczania posiłków w Indiach i odsprzedał usługę Uber Eats swojemu lokalnemu rywalowi Zomato. Firma nadal będzie w Indiach kontynuowała działalność przewozową- informuje we wtorek agencja Reutera.
Reklama

We wtorek Uber wycofał się z usług dostarczania posiłków w Indiach i przekierował współpracujące z nim restauracje oraz dostawców na platformę Zomato. Amerykańska firma odstąpiła swoje usługi finansowanemu przez chiński koncern Alibaba (a konkretnie jego finansową gałąź Ant Financial), lokalnemu serwisowi Zomato, w zamian za 9,9 proc. udziałów w platformie.

Tym samym Zomato osiągnęło na rynku dostaw posiłków w Indiach wiodącą rolę. Platforma prześcignęła m.in. należącą do holdingu Tencet firmę Swiggy.

Z kolei Uber Eats wycofał się z zatłoczonego indyjskiego rynku, gdzie jego dochody wynosiły jedynie 3 proc. wszystkich zaksięgowanych przez firmę wpływów.

"Indie pozostają dla nas bardzo ważnym rynkiem i będziemy kontynuować nasze inwestycje w rozwijający się sektor usług transportowych" - powiedział Reuterowi dyrektor generalny Ubera Dara Khosrowshahi.

Wcześniej w tym roku Uber Eats wycofał swoje usługi także w Korei Południowej. Nadal jednak planuje dostarczać jedzenie w Bangladeszu i na Sri Lance. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum