Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

SPAR im podziękował, Chorten ich powitał, czyli byli franzyzobiorcy SPAR pod nowym szyldem

Chorten Południe jest nową spółką regionalną związana z Polską Grupą Sklepów Spożywczych. To inicjatywa samych kupców związanych wcześniej z siecią SPAR, którym wcześniej spółka SPAR w Polsce ze względu na brak założonej dyscypliny zakupowej, wypowiedziała umowy.
Reklama

Spółka Chorten Południe, która organizacyjnie opowiada za sklepy w województwach małopolskim, podkarpackim, śląskim i opolskim, została  powołana do życia 10 stycznia.

Właściciele, którzy wyszli z sieci SPAR, tworzą Chorten Południe 

Nowa struktura została utworzona przez właścicieli, którzy wyszli z sieci SPAR. Łącznie do Grupy Chorten przystąpiło blisko 50 takich lokalizacji, głównie na południu kraju, ale także m.in. w województwie łódzkim czy dolnośląskim. Te ostatnie funkcjonują aktualnie pod skrzydłami spółek Chorten Radom i Chorten PD.

Prezesem nowej spółki został Krzysztof Kuklicz, współwłaściciel 9 punktów handlowych Emo Market w Małopolsce. Chorten Południe ma dwóch wiceprezesów. To Sylwia Władyko, wiceprezes Grupy Chorten i jej dyrektor generalna oraz Karina Jaworska, która prowadzi sklep w Skoczowie. Siedzibą spółki Chorten Południe są podkrakowskie Niepołomice.

- Zależało nam na tym, by czuć się właścicielami we własnych sklepach, decydować o cenach i zamówieniach, dlatego bardzo odpowiadały nam warunki współpracy z Grupą Chorten. Nie bez znaczenia są także korzyści wynikające z rozliczeń sklepów z producentami poprzez Chorten  - podkreśla Krzysztof Kuklicz, prezes spółki Chorten Południe.

Plusy porozumienia dla obu stron

Zarząd Grupy Chorten widzi z takiego porozumienia plusy dla obu stron. Współpracuje z nią obecnie 6 spółek regionalnych

-  Ich partnerzy korzystają z naszych warunków handlowych i efektu skali, a jednocześnie każda z tych organizacji ma dużo autonomii w swoich akcjach promocyjnych i całej strategii handlowej. W taki sposób rozwijamy się wspólnie i mamy bardzo dobrą ofertę dla właścicieli sklepów w całym kraju. Łączymy polski kapitał i dajemy możliwość sklepom tradycyjnym na konkurencyjne funkcjonowanie na rynku – mówi Sylwia Władyko, wiceprezes Grupy Chorten.

Obecnie Grupę Chorten tworzy blisko 2500 placówek.

kraków dożynkowa wnętrze.jpg
kraków dożynkowa wnętrze.jpg
dożnkowa kraków chorten.jpg
dożnkowa kraków chorten.jpg
chorten market dożynkowa wnętrze.jpg
chorten market dożynkowa wnętrze.jpg

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (8)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum