SPAR im podziękował, Chorten ich powitał, czyli byli franzyzobiorcy SPAR pod nowym szyldem

Spółka Chorten Południe, która organizacyjnie opowiada za sklepy w województwach małopolskim, podkarpackim, śląskim i opolskim, została powołana do życia 10 stycznia.
Właściciele, którzy wyszli z sieci SPAR, tworzą Chorten Południe
Nowa struktura została utworzona przez właścicieli, którzy wyszli z sieci SPAR. Łącznie do Grupy Chorten przystąpiło blisko 50 takich lokalizacji, głównie na południu kraju, ale także m.in. w województwie łódzkim czy dolnośląskim. Te ostatnie funkcjonują aktualnie pod skrzydłami spółek Chorten Radom i Chorten PD.
Prezesem nowej spółki został Krzysztof Kuklicz, współwłaściciel 9 punktów handlowych Emo Market w Małopolsce. Chorten Południe ma dwóch wiceprezesów. To Sylwia Władyko, wiceprezes Grupy Chorten i jej dyrektor generalna oraz Karina Jaworska, która prowadzi sklep w Skoczowie. Siedzibą spółki Chorten Południe są podkrakowskie Niepołomice.
- Zależało nam na tym, by czuć się właścicielami we własnych sklepach, decydować o cenach i zamówieniach, dlatego bardzo odpowiadały nam warunki współpracy z Grupą Chorten. Nie bez znaczenia są także korzyści wynikające z rozliczeń sklepów z producentami poprzez Chorten - podkreśla Krzysztof Kuklicz, prezes spółki Chorten Południe.
Plusy porozumienia dla obu stron
Zarząd Grupy Chorten widzi z takiego porozumienia plusy dla obu stron. Współpracuje z nią obecnie 6 spółek regionalnych
- Ich partnerzy korzystają z naszych warunków handlowych i efektu skali, a jednocześnie każda z tych organizacji ma dużo autonomii w swoich akcjach promocyjnych i całej strategii handlowej. W taki sposób rozwijamy się wspólnie i mamy bardzo dobrą ofertę dla właścicieli sklepów w całym kraju. Łączymy polski kapitał i dajemy możliwość sklepom tradycyjnym na konkurencyjne funkcjonowanie na rynku – mówi Sylwia Władyko, wiceprezes Grupy Chorten.
Obecnie Grupę Chorten tworzy blisko 2500 placówek.


