Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Bio Planet z rekordowym wynikiem kwartalnym

W IV kwartale 2015 r. Bio Planet SA osiągnęła wzrost sprzedaży na poziomie 38 proc. w stosunku do IV kwartału 2014 r. Sprzedaż IV kwartału 2015 r. wyniosła 25,0 mln zł w stosunku do 18,1 mln zł w IV kwartale 2014 r.
Reklama

Sprzedaż spółki osiągnęła rekordowy wynik kwartalny - 25,0 mln zł.
Spółka istotnie zwiększyła zatrudnienie likwidując kolejne obszary outsourcingu w magazynie Bio Planet oraz przygotowując się do ekspansji sprzedażowej w 2016 r. Przełożyło się to na niski zysk netto IV kwartału 2015 r.

W ocenie spółki poczynione w 2015 roku inwestycje – z jednej strony w majątek trwały, z drugiej strony w kadry – umożliwią Bio Planet dużą ekspansję przychodową w kolejnych latach, a dzięki niej na osiągnięcie satysfakcjonującej zyskowności.

W IV kwartale 2015 r. spółka kontynuowała intensywne wprowadzanie nowych produktów do swojej oferty, wprowadzając do oferty dla sklepów około 200 nowych produktów. Do największych sukcesów
sprzedażowych można zaliczyć orzechy włoskie bio 350 g oraz orzechy laskowe bio 350 g pod marką BioPlanet, a także batony czeskiej firmy Life Food - czytamy w raporcie.

W grudniu 2015 r. rozpoczęto prace modernizacyjne zakładu konfekcjonowania Bio Planet w Wilkowej Wsi, których celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych firmy w zakresie konfekcjonowania surowców ekologicznych.

Bio Planet S.A. konfekcjonuje i dystrybuuje na terenie całej Polski spożywcze produkty ekologiczne. Od niedawna spółka prowadzi sprzedaż także na rynkach zagranicznych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum