Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Carrefour ma umowę z UPS. Testuje usługę odbioru paczek

W niektórych sklepach sieci Carrefour w Polsce od niedawna odbierać można paczki z towarami zakupionymi w internecie. Testy tego rozwiązania trwają w lokalizacjach miejskich, na osiedlach o dużej gęstości populacji, na których znajdują się sklepy Carrefour Express.
Reklama

Jak udało się ustalić serwisowi portalspozywczy.pl, francuski Carrefour rozpoczął w ostatnim czasie współpracę z kurierską firmą UPS. Jeżeli kurier UPS przy próbie dostarczenia paczki nie zastanie żadnego odbiorcy w domu osoby zamawiającej, skieruje się bezpośrednio do najbliższego sklepu sieci Carrefour biorącego udział w projekcie i właśnie tam zostawi towar. O tym, gdzie trafia paczka, klient powiadamiany jest za pośrednictwem e-maila.

Wśród sklepów internetowych, które uczestniczą w pilotażowym projekcie sieci Carrefour i UPS, znajduje się m.in. Empik.com.

Przypomnijmy, na obsługę handlu internetowego w czerwcu bieżącego roku zdecydował się bezpośredni konkurent sklepów Carrefour Express w formacie convenience, czyli Żabka. Nawiązała ona współpracę z firmą kurierską Tba Express. Od tamtej pory w około 4 tys. stacjonarnych placówek pod szyldami Żabki i Freshmarketu odbierać można towary zakupione w niektórych e-sklepach. Do projektu regularnie dołączają kolejne przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż przez internet.

Więcej: portalspozywczy.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum