Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CDRL przeznacza do 10 mln zł na wsparcie sklepów spółek zależnych

Zarząd CDRL, właściciela marki Coccodrillo podjął uchwałę o udzieleniu spółkom zależnym wsparcia finansowego w postaci limitów pożyczkowych do łącznej kwoty 10.000.000 zł. Udzielenie wsparcia uzależnione jest od renegocjacji warunków umów najmu.
Reklama

Udzielone wsparcie jest związane z aktualną sytuacją finansową spółek zależnych CDRL oraz trwającymi negocjacjami z wierzycielami, prowadzonymi przez zarządy tych spółek.

- Podjęcie wyżej wymienionej uchwały oznacza również, że Zarząd CDRL S.A. zamierza bezpośrednio zaangażować się w proces restrukturyzacji zobowiązań spółek zależnych, nie wykluczając osobistego udziału w procesie negocjacji z wierzycielami – napisano w komunikacie spółki.

Podstawowym warunkiem udzielenia finansowania spółkom zależnym będzie obniżenie całościowego kosztu najmu obciążającego spółki średnio o 40 proc.

Udzielenie limitów pożyczkowych nastąpi na podstawie umów zawartych z każdą ze spółek zależnych, które będą ubiegać się o takie wsparcie i będzie uzależnione od indywidualnych warunków każdego z tych podmiotów, w szczególności w zakresie rentowności sprzedaży, a także obowiązujących dla tych podmiotów warunków umów stanowiących główne źródła ich kosztów.

- Podjęta uchwała świadczy o tym, że CDRL S.A. jest zainteresowane naprawieniem sytuacji finansowej spółek zależnych i umożliwieniem im kontynuowania bieżącej działalności operacyjnej, jednakże udzielenie tego wsparcia uzależnione jest od renegocjacji warunków umów najmu, do poziomu odzwierciedlającego aktualną sytuację rynkową i uzyskania rentowności przez prowadzone przez nie sklepy – zastrzega CDRL.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum