Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Do końca 2016 roku Freshmarket ma liczyć 1000 sklepów

Do końca 2016 r. sieć Freshmarket planuje przekroczyć liczbę 1000 placówek w formacie proximity-supermarket. Obecnie sieć, należąca do spółki Żabka Polska, liczy 550 sklepów. W ostatnim czasie doszło do zamiany kilkudziesięciu placówek Freshmarket, które nie spełniały warunków lokalowych dla supermarketu na sklepy Żabka i odwrotnie.
Reklama

- Zgodnie z naszą strategią rozwoju, osiągnęliśmy zakładaną liczbę ponad pół tysiąca placówek, dzięki której tworzymy jedną z największych sieci proximity-supermarket w Polsce. Projekt jest bardzo perspektywiczny i zamierzamy przyspieszyć jego rozwój - powiedział Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska.

Jak dodał szef spółki, jest ona gotowa do powalczenia o fotel lidera w segmencie supermarketów. Ma jej w tym pomóc silne wsparcie inwestora, czyli Mid-Europa Partners. - Chcemy rozwijać się organicznie, ale przygotowujemy się także do kolejnych przejęć - zapowiada Roszyk. Roczny obrót ze sprzedaży netto generowany przez Freshmarket wynosi ok. 1,4 mld rocznie, w porównaniu z siecią Alma (ok. 800 mln zł obrotu rocznie) i Piotrem i Pawłem (ok. 1 mld zł obrotu rocznie). Zdaniem prezesa obecna rentowność projektu supermarketów Freshmarket jest na satysfakcjonującym poziomie.

Aby obsłużyć rosnącą sieć Freshmarket zamierza otworzyć w przyszłym roku 4. centrum logistyczne, tym razem na Pomorzu. Obecnie działają centra logistycze w Nadarzynie, Tychach i Poznaniu.

Freshmarket planuje mocno zainwestować w rozwój kategorii produktów świeżych, takich jak warzywa, owoce, mięso i wędliny dostarczane do sklepów 6 razy w tygodniu. Spółka Żabka Polska nawiązała współpracę z lokalnymi dostawcami. Dodatkowo w sklepach będzie można znaleźć produkty tradycyjne. Kolejnym wyróżnikiem jest wybór pieczywa, która jest wypiekane na miejscu i stoiska Freshcafé, czyli minikawiarnie z kawą oraz ciepłymi przekąskami.

Rocznie Żabka Polska otwiera ok. 800 nowych sklepów pod logo Żabka i Freshmarket.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum