Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dobrewina.pl otwierają kolejne sklepy franczyzowe

Sieć dobrewina.pl, licząca już 30 sklepów, wkrótce powiększy się o dwa kolejne. - Wkrótce otwieramy sklepy franczyzowe w Pruszkowie i Radomiu. W trakcie przygotowania są także dwie kolejne placówki w regionach, w których dotąd nie byliśmy obecni. Chętni już są, szukamy jeszcze odpowiednich lokalizacji bądź jesteśmy w trakcie organizowania placówek - mówi Włodzimierz Przybylski, dyrektor franczyzy w firmie Grand Cru, która jest franczyzodawcą konceptu.
Reklama
Włodzimierz Przybylski przyznaje, że dawno już nie było takiego zainteresowania otwarciem sklepu z winami jak w ostatnich tygodniach. - Nastroje potencjalnych inwestorów wyraźnie się poprawiły. Myślę, że przyczyniła się do tego seria pozytywnych komunikatów o stanie polskiej gospodarki, a także o samym rynku alkoholi, który cały czas rośnie, o ok. 7 proc. rok do roku. W naszej sieci odnotowujemy jeszcze wyższy wzrost, choć na pewno po części jest to zasługa nowych otwarć - mówi Przybylski.

Obecnie w sieci dobrewina.pl działa 30 sklepów, w większości franczyzowych. Dwa z nich - w Katowicach i Bielsku-Białej - zdecydowały się na uzupełnienie swojej oferty o wine bary. Działają one na razie od kilku miesięcy i nie zapadły jeszcze decyzje co do tego, czy podobne rozwiązania będą wdrażane w innych placówkach. - To były propozycje naszych franczyzobiorców, aby takie usługi wprowadzić, na co się zgodziliśmy. Oczywiście uważnie przyglądamy się ich rozwojowi - mówi Włodzimierz Przybylski.

Uruchomienie sklepu spod znaku dobrewina.pl to koszt ok. 35-50 tys. zł. Franczyzobiorca zakupuje także towar od franczyzodawcy. Jego przychód stanowi zaś marża od sprzedaży - zwykle ok. 30 proc. Sprzedaż w sklepach dobrewina.pl kształtuje się na poziomie 25-30 tys. butelek rocznie. Średnia cena butelki to 27-30 zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum