Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ekspedientka wpadła na trop fałszerzy pieniędzy

Trzyosobowa grupa fałszerzy banknotów wpadła w ręce policji. Wydrukowane domowym sposobem pieniądze wydawali w sąsiednich województwach, korzystając przede wszystkim z lokalnych sklepów spożywczych - podaje gazeta.pl.
Reklama

Na trop fałszerzy wpadła ekspedientka lokalnego sklepu spożywczego, kiedy takim banknotem zapłacił w nim jeden z klientów. Po jego wyjściu kobieta zorientowała się, że ma w kasie falsyfikat, poinformowała o tym policję. Okazało się, że tego samego dnia sprawcy próbowali jeszcze wprowadzić do obrotu fałszywe banknoty w dwóch innych sklepach na terenie powiatu miechowskiego.

Po pięciu miesiącach analiz i obserwacji zebrany został materiał dowodowy, pozwalający na rozbicie dwóch grup przestępczych. Łącznie zatrzymano i przedstawiono zarzuty sześciu osobom.

Fałszywe banknoty 50-złotowe zaczęły pojawiać się w obiegu na terenie powiatu miechowskiego w połowie listopada ubiegłego roku. Jak ustalili policjanci, podobnym procederem trudniły się w tym samym czasie dwie grupy.

Trzyosobowa grupa jędrzejowska, do której należało dwóch mężczyzn w wieku 47 i 54 lat oraz 51-letnia kobieta, działała od maja 2014 r. Członkom grupy postawiono już zarzuty, zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 25.

Drugą grupę, pochodzącą z terenu powiatu miechowskiego, tworzyło trzech mężczyzn w wieku od 19 do 33 lat. Wszystkim trzem sprawcom przedstawione zostały zarzuty i decyzją prokuratury znajdują się pod dozorem policji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum