Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Emperia łączy spółki zależne - Stokrotka przejmuje Maro-Markety i Społem Tychy

31 stycznia 2014 r. nastąpi połączenie spółek Stokrotka, Maro-Markety oraz Społem Tychy.
Reklama

Stokrotka jest jedynym wspólnikiem spółki Maro-Markety i jedynym akcjonariuszem spółki Społem Tychy SA. W związku z tym połączenie nastąpi bez podnoszenia kapitału poprzez przeniesienie całego majątku spółek przejmowanych na Stokrotkę.

Stokrotka, Maro-Markety i Społem Tychy to jedyne spółki detaliczne, które nie zostały przejęte od Emperii przez Eurocash.

Firma przy okazji połączenia opublikowała również sprawozdania z sytuacji finansowej spółek. Rachunek zysków i strat spółki Stokrotka wykazał stratę (okres 1 styczeń - 1 październik 2013 r.) w wysokości 19 041 949,89 zł. W przypadku spółki Maro-Markety był to zysk w wysokości 341 878,47 zł. Natomiast Społem Tychy wykazało stratę w wysokości 173 551,31 zł.

Na koniec trzeciego kwartału Grupa Emperia miała 204 supermarkety Stokrotka. Spółka Maro-Markety prowadzi sieć delikatesów Milea na terenie województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego. Natomiast Społem Tychy prowadzi sklepy pod logo Azet, Blaszok, Zet, Koral, Cukierenka, Haneczka oraz Niezapominajka.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum