Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Eurocash przejmuje dystrybutora alkoholi

Grupa Eurocash zawarła przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów w spółce Polska Dystrybucja Alkoholi (dawniej Jantoń Dystrybucja). Przejęcie podmiotu, którego obroty w 2014 r. wyniosły około 268 mln zł, wzmocni pozycję Grupy w segmencie hurtowej dystrybucji alkoholu.
Reklama

- Przejęcie spółki Polska Dystrybucja Alkoholi o kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Grupy Eurocash poprzez aktywną konsolidację rynku hurtowego w Polsce.  Rozwój formatu dystrybucji alkoholu jest dla naszej Grupy ważnym elementem wzmacniania i poprawy konkurencyjności niezależnych sklepów, gdyż jest to dla nich kluczowa kategoria, pozwalająca na konkurowanie ze sklepami wielkoformatowymi zarówno asortymentem jak i ceną – powiedział Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash.

PDA zajmuje się dystrybucją alkoholi poprzez punkty rozmieszczone w województwach łódzkim, małopolskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Łączna sprzedaż PDA w 2014 r. wyniosła około 268 mln zł. Zawarcie ostatecznej umowy zakupu PDA przez Grupę Eurocash uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

– Po ostatecznej realizacji umowy będziemy kontynuować rozwój struktur PDA w ramach Grupy Eurocash. W szczególności zależy nam na rozwoju struktur handlowych, które docelowo będą mogły korzystać z narzędzi obecnie rozwijanych przez Eurocash – powiedział Luis Amaral.

W 2014 r. łączna sprzedaż Grupy Eurocash wyniosła blisko 17 mld zł, z czego prawie 2,1 mld zł (około 12%) stanowiła sprzedaż w formacie Eurocash Alkohole (dawniej Premium Distributors) obejmująca dystrybucję napojów alkoholowych na terenie całej Polski. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum