Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Eurocash sfinansuje inicjatywy prospołeczne właścicieli małych sklepów

Eurocash przeznaczy 1,5 mln zł dla właścicieli małych sklepów, na realizację projektów dla lokalnych społeczności, np. związanych z kulturą, sportem, ekologią, przestrzenią wspólną i pomocą potrzebującym.
Reklama

W ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości”, która ruszyła 14 maja, właściciele sklepów mogą zdobyć od 10 tys. do 100 tys. zł na inicjatywy wspierające lokalną społeczność. Właściciele sklepów mogą zgłaszać swoje propozycje poprzez stronę internetową herosiprzedsiebiorczosci.pl. Realizacja setki wybranych projektów nastąpi w pierwszej połowie 2019  roku.

Łącznie w budżecie na realizację lokalnych inicjatyw znajduje się 1,5 mln zł. Akcję objęło Patronatem Honorowym Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Tytułowi Lokalni Herosi to właściciele kilkunastu tysięcy małopowierzchniowych sklepów rozlokowanych po całej Polsce i zaopatrujących się w Grupie Eurocash takich jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama i wielu innych.

- Według badania przeprowadzonego w ubiegłym roku przez Instytut Keralla Research na zlecenie Grupy Eurocash, działalność takich sklepów pozytywnie wpływa na lokalne społeczności i ich poziom zadowolenia z życia – uważa tak ponad 78 proc. pytanych przedsiębiorców. Według niemal 29 proc. z nich, sklep nie tylko daje dostęp do szerokiego wachlarza produktów, ale jest też miejscem spotkań lokalnej społeczności. Oprócz tego daje pracę i jest punktem, w którym oferuje się lokalne produkty. To właśnie w sklepach detalicznych buduje się bliskie relacje z klientem. Na ten aspekt zwraca uwagę ponad połowa badanych. Zbudowanie dobrych relacji z klientami jest wymieniane przez przedsiębiorców jako drugi najważniejszy czynnik wpływający na rozwój sklepu, zaraz po dobrej ofercie – informuje Eurocash.

Projekt jest realizowany z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszym etapie, między 14 maja a 18 czerwca, właściciele sklepów wspieranych przez Grupę Eurocash będą zgłaszać na stronie projektu inicjatywy, z których będą mogły skorzystać lokalne społeczności. Ostatecznego wyboru 100 projektów, które dostaną granty, dokonają internauci – w tym klienci sklepów zaangażowanych w akcję – biorąc udział w ogólnopolskim głosowaniu, które odbędzie się również na stronie projektu między 15 sierpnia a 14 października br. Lokalnych Herosów poznamy w listopadzie.

Inicjatywy zgłaszane w projekcie „Lokalni Herosi” mogą popularyzować ruch i zdrowy tryb życia, jak zajęcia fitness dla seniorów, koszulki dla młodzików z lokalnej drużyny albo doposażenie osiedlowej siłowni. Mogą też służyć szeroko rozumianej kulturze, jak wsparcie amatorskiego teatru lub założenie mobilnej biblioteki. Pozytywny wpływ na lokalną przyrodę może mieć instalacja koszy do segregacji odpadów, albo założenie dostępnego dla wszystkich kompostownika. W przestrzeni wspólnej życia mieszkańców mogą pojawić się nowe ławki lub siłownia na wolnym powietrzu. Na inicjatywach, które mają pomóc potrzebującym, mogą skorzystać np. osoby z niepełnosprawnością lub domy dziecka.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum