Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Franczyzobiorca sieci Eden: Dyskonty utrudniają życie małym sklepom

Sytuacja na rynku jeżeli chodzi o handel tradycyjny jest trudna, a wydaje się że będzie coraz gorzej. Jedyną szansą jaką widzę dla tradycyjnych sklepów jest przystąpienie do sieci - mówi Ewa Ołowska - właścicielka franczyzowego sklepu Eden w Wołominie.
Reklama

Obecnie w handlu detalicznym a szczególnie w małych rodzinnych sklepach sytuacja jest bardzo trudna ze względu na stale rosnącą liczbę dyskontów, które odbierają nam klientów - dodaje.

- W związku z tym, że duże zagraniczne sieci handlowe mają mocno rozwinięty dział marketingu i zarzucają klientów ciągłymi promocjami tylko przynależność do sieci takich jak sieć Eden umożliwia nam konkurowanie z nimi zarówno jeżeli chodzi o ceny, jak i działania promocyjne. Jako pojedyńczy sklep nigdy nie byli byśmy w stanie zorganizować gazetki promocyjnej z tak atrakcyjnymi cenami - mówi właścicielka sklepu.

Sieć Handlowa Eden powstała w marcu 2002 r. z inicjatywy kupców województwa siedleckiego. Zrzesza palcówki handlowe na zasadzie franczyzy.
Obecnie pod marką Eden zrzeszonych jest blisko 1000 placówek handlowych na terenie województwa mazowieckiego, podlaskiego oraz mazursko-warmińskiego. Sklepy podzielone są na trzy kategorie: Eden Premium (twarda franczyza) , Eden Market (miękka franczyza) oraz Eden (miękka franczyza). 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum