Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GH PL Plus jest likwidowana. Marka „Lubię” przechodzi w ręce Bać-Polu

Udziałowcy Grupy Handlowej PL Plus uznali, że rozwiązują projekt. Natomiast marka własna „Lubię” wykreowana przez GH PL Plus, przeszła w ręce Bać-Polu – poinformował Waldemar Mirocha, członek zarządu GH PL Plus.
Reklama

- Grupa Handlowa PL Plus jest w likwidacji od 22 stycznia 2018 roku. Udziałowcy uznali, że to zbyt mały projekt dla nich by go kontynuować – powiedział Waldemar Mirocha, w rozmowie z dlahandlu.pl.

Grupę Handlową PL Plus utworzyli w 2014 roku Piotr i Paweł, Bać-Pol i Topaz. Z czasem do grupy weszła sieć Polomarket, jednak w 2016 roku wypowiedział on umowę pozostałym udziałowcom. W grudniu 2017 roku potwierdził decyzję wyjścia z grupy.

- Polomarket uznał, że ma własną strategię, odmienną od strategii pozostałej części grupy. Rok temu wypowiedział umowę, która była ważna jeszcze do grudnia 2017 roku. W grudniu Polomarket potwierdził decyzję wyjścia. W tej sytuacji potencjalnie zostało 3 udziałowców, jednak Piotr i Paweł zaczął negocjacje z inwestorem. Pozostałych dwóch udziałowców uznało, że nie ma sensu dalej kontynuować współpracy – tłumaczy Waldemar Mirocha.

Podkreśla, że GH PL Plus jest likwidowana zwykłym trybem i nie można mówić o bankructwie.

- To nie bankructwo. Udziałowcy uznali, że trzeba projekt zamknąć, więc go rozwiązują. Jest to zwykła likwidacja spółki córki, która nie ma problemów finansowych. Spółka ma bardzo dobre wyniki, ma pieniądze i dodatni bilans. Nie ma syndyka, nie popłaconych faktur, zaległości wobec kontrahentów, wszyscy są w terminie spłaceni - tłumaczy. 

Waldemar Mirocha poinformował, że marka „Lubię”, wykreowana przez GH PL Plus, przechodzi w ręce Bać-Polu. - Firma Bać-Pol odkupiła od Grupy Pl Plus pełne prawa do marki Lubię i w tej chwili to Bać-Pol jest wyłącznym dystrybutorem tej marki - mówi.

Zdaniem Waldemara Mirochy, GH PL Plus była dobrym i potrzebnym projektem, jednak nie udało się utrzymać współpracy ze względu na okoliczności. - Uważam, że to było dobre doświadczenie nikt nie żałuje, że był w tym projekcie. Na pewno warto działać razem, taka organizacja ma sens i jest potrzebna jednak w tym momencie nie ma pomysłu, by zrobić coś drugiego, innego – podkreśla

Przypomnijmy, że 25 listopada 2016 r. sieć Polomarket złożyła wypowiedzenie dotyczące jej funkcjonowania w GH PL Plus. Zgodnie z umową, wypowiedzenie miało obowiązywać przez rok. Jak informowała wówczas spółka, przez ten czas firma chciała przemyśleć swoje funkcjonowanie i korzyści płynące z udziału w GH PL Plus oraz podjąć ostateczną decyzję. Polomarket oceniał, że posiada odmienną od reszty udziałowców GH PL Plus wizję tej organizacji. Umowa obowiązywała do 31 grudnia 2017 roku.

Polomarket przyłączył się do Grupy Handlowej PL Plus w październiku 2014 roku. Dzięki temu aliansowi siła zakupowa Grupy osiągnęła poziom ok. 7 mld zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum