Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grodzisk Wlkp.: Lokalny handel wypierany przez sklepy wielkopowierzchniowe

Na terenie Grodziska Wielkopolskiego funkcjonuje obecnie 6 sklepów wielkopowierzchniowych. Zgodę  na powstanie takiego obiektu wydają władze miasta. Bardzo  często z  ich decyzją nie zgadzają się jednak mieszkańcy i grodziscy przedsiębiorcy - informuje gloswielkpolski.pl.
Reklama

Głośną dyskusję na ten temat wywołała informacja o  planach dotyczących powstania następnego, takiego obiektu.  W ubiegłym tygodniu podczas posiedzenia komisji  ds. Gospodarczych oraz Ładu i Porządku Publicznego omawiano kwestię wydania opinii w sprawie zmiany przeznaczenia terenów wzdłuż ulicy Zielonogórskiej w zakresie dopuszczenia lokalizacji obiektów wielkopowierzchniowych na tym terenie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przy Zielonogórskiej miałaby powstać galeria o powierzchni około 7 tys. metrów kwadratowych.

Zdaniem Tadeusza Pankowskiego z Powiatowego Zrzeszenia Handlu i Usług burmistrz powinien zablokować możliwość budowy takich dużych obiektów i chronić drobny handel. Inaczej miasto całkowicie wymrze,  a jego centrum jeszcze bardziej się wyludni.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum