Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa BCUBE rozrośnie się w MLP Wrocław

Do grona najemców centrum MLP Wrocław dołączyła firma SPM Poland, należąca do Grupy BCUBE Poland. Operator logistyczny wynajął łącznie ponad 15 tys. m2 nowoczesnej powierzchni, z czego pierwsza gotowa hala została już oddana do użytkowania. Budowa kolejnego obiektu właśnie się rozpoczyna, a jego przekazanie planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie W.P.I.P.
Reklama

Operator logistyczny wynajął łącznie ponad 15 tys. m2 nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Wrocław. Pierwsza gotowa hala licząca blisko 5,7 tys. m2 została już przekazana najemcy. Wykorzystywana będzie przez BCUBE Poland w całości na potrzeby magazynowe. MLP Group rozpoczęło jednocześnie budowę następnego obiektu, który dostarczy kolejnych zakontraktowanych blisko 9,5 tys. m2. Z tego około 100 m2 przeznaczone będzie na nowoczesne powierzchnie biurowe.

Funkcje generalnego wykonawcy powierzono przedsiębiorstwu W.P.I.P. zajmującemu się projektowaniem i generalnym wykonawstwem budynków magazynowych, produkcyjnych i biurowych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe, z którym MLP Group współpracuje również przy realizacji innych centrów logistycznych.

MLP Wrocław jest kompleksem, który powstaje na działce o powierzchni 13 hektarów. Park logistyczny będzie składał się z 6 hal magazynowych o docelowej powierzchni 63 234 m2. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Park logistyczny zlokalizowany jest w dzielnicy Psie Pole w północno-wschodniej części Wrocławia, w odległości jedynie 14 km od centrum miasta. Dużym ułatwieniem jest znajdująca się w pobliżu droga krajowa E67 oraz droga ekspresowa S8 łącząca Wrocław z Warszawą.

„Z punktu widzenia strategii handlowej naszej firmy na najbliższe lata, Wrocław należy zdecydowanie do jednego z najbardziej strategicznych obszarów. Ta inwestycja pozwoli nam zabezpieczyć przestrzeń dla przyszłego rozwoju naszej działalności, a przy tym otworzy nam nowe, szersze możliwości, jeśli chodzi o umocnienie pozycji BCUBE na terenie zachodniej Polski.  Nowy obiekt stanie się także istotnym atutem pod względem zaangażowania naszej firmy w sprostanie międzynarodowym standardom tzw. logistyki „green”, gwarantując lepszą efektywność i niższą emisję CO2” - podkreślił Simone Grasso, Managing Director BCUBE Poland.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum