Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Chorten chce postawić na rozwój na południu Polski

Z początkiem roku do Grupy Chorten dołączyło już kilkanaście nowych sklepów partnerskich. W 2018 roku chce ona mocno postawić m.in. na województwo świętokrzyskie, gdzie obecnie współpracuje już z nią blisko 50 placówek handlowych.
Reklama

W minionym roku Grupa Chorten zrzeszająca sklepy z polskim kapitałem przekroczyła 1200 punktów, które działają na obszarze 9 województw, przy czym 50 z nich weszło pod zupełnie nowy koncept dla małych sklepów - Sasanka. Pierwsza połowa 2018 roku to już 15 nowych umów z detalistami, którzy korzystać będą z umów handlowych z producentami i dystrybutorami wynegocjowanymi przez Chorten.

Wśród nowych placówek pod logo z drzewkiem działać będą sklepy z województwa podlaskiego, skąd wywodzi się Grupa Chorten, a także mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz świętokrzyskiego. Z tego ostatniego regionu do grupy wchodzą właśnie trzy nowe sklepy.

- W tym roku chcielibyśmy mocno postawić na ekspansję nie tylko w centralnej Polsce, ale też w rejonach bardziej odległych od naszej siedziby, bo w najbliższym otoczeniu jesteśmy już bardzo mocno obecni i rozpoznawalni. Ważnym kierunkiem będzie na pewno południe kraju – zapowiada Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Dwa nowe punkty to sklepy o charakterze monopolowym - działające pod szyldem Prohibicja-Imperium Alkoholi.

- Do Grupy Chorten postanowiłem dołączyć za sprawą rekomendacji znajomego właściciela sklepu, który chwalił sobie tą współpracę. Przekonało mnie głównie to, że jest to grupa sklepów, a nie sieć, która narzucałaby swoje warunki. Z Grupą Chorten mogę prowadzić biznes po swojemu. Działam na rynku od dwóch lat, w planie mam rozwój firmy o kolejne punkty handlowe i zakładam także rozszerzenie współpracy z Chortenem – mówi Piotr Golański, właściciel sklepów Prohibicja-Imperium Alkoholi.

Obecnie najwięcej punktów w Polskiej Grupie Sklepów Spożywczych Chorten jest na terenie województwa mazowieckiego, drugim zaś regionem jest Podlaskie. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum