Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Chorten o planach: Powiększanie sieci sklepów i rozwój e-commerce

Zainteresowanie ze strony właścicieli sklepów dołączeniem do Grupy Chorten stale rośnie, grupa spodziewa się, że w przyszłym roku dołączy do niej kolejnych kilkaset punktów. Firma planuje ekspansję na kolejne województwa i rozwój sieci stacji paliw – mówi w rozmowie z serwisem dlahandlu.pl Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.
Reklama

- Nigdy nie robimy sztywnych kalkulacji, co do ilości sklepów, które dołączą do nas w jakimś okresie czasu, bo skoro nie jesteśmy klasyczną siecią handlową, zależy to nie tylko od naszej aktywności, ale też od zainteresowania właścicieli sklepów. Możemy natomiast powiedzieć, że to zainteresowanie jest stale rosnące, spodziewamy się, że do grupy dołączy kolejne kilkaset punktów – mówi Sylwia Olechno.

Przypomina, że w 2009 roku grupa rozpoczynała działalność od 20 sklepów właścicieli, którzy stworzyli Grupę Chorten.

- Co do naszych planów na przyszły rok, na pewno zakładamy ekspansję na kolejne województwa, by docelowo osiągnąć zasięg ogólnopolski, zarówno ze sklepami Chorten, jak i Sasanka - dodaje.

Podobnie jest co do szacunków w przypadku stacji paliw w Grupie Chorten, których obecnie jest 25. - Patrzymy pozytywnie na rozwój tego stosunkowo nowego dla nas projektu. Zapraszamy do niego punkty niezależne od dużych koncernów, w rękach polskich właścicieli, tak jak choćby Petrodom. Trwają już rozmowy w sprawie kolejnych lokalizacji, które w przyszłym roku powinny być sfinalizowane – mówi dyrektor generalny Grupy Chorten.

Jak informuje, trwają zaawansowane rozmowy dotyczące aplikacji mobilnej dla sklepów funkcjonujących w grupie.

- Jednak najistotniejsze z punktu widzenia współpracujących z nami detalistów jest to, że cały czas udoskonalana jest platforma B2B. Wraz z nowymi potrzebami i oczekiwaniami rozwijane są na niej nowe funkcjonalności. W przyszłym roku planujemy też uruchomienie nowej strony internetowej, która będzie lepszą reprezentacją oferty sklepów. Nasza gazetka promocyjna będzie też nadal do ściągnięcia na smartfony z aplikacji mobilnej – mówi Sylwia Olechno.

Grupa Chorten to  polska grupa sklepów spożywczych, zrzeszająca obecnie już prawie 1200 punktów detalicznych na terenie 9 województw. Sklepy działają pod szyldem Chorten. W tym roku grupa zainicjowała działalność nowej sieci – Sasanka. Obecnie pod tym szyldem działa już 50 placówek.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum