Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kerdos Group niewypłacalne - składa wniosek o upadłość

Zarząd Kerdos Group stwierdził zaistnienie stanu niewypłacalności spółki w rozumieniu przepisów ustawy prawo upadłościowe i naprawcze, a co za tym idzie, konieczności złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku 13 listopada.
Reklama

Decyzja zarządu związana jest przede wszystkim ze skierowaniem do spółki przez ING Bank Śląski wezwania do uregulowania zaległych płatności spółki Dayli Polska wynikających z umowy wieloproduktowej, za które to zobowiązania Kerdos odpowiada jako poręczyciel. Wezwanie zostało skierowane do spółki dnia 30 października i zaopatrzone było w 5-dniowy termin płatności. Dodatkowo, w dniu 10 listopada 2015 r. minął termin wymagalności zapłaty faktury VAT wystawionej dla Kerdos przez ING Lease (Polska) Sp. z o.o. z tytułu leasingu sprzętu IT oraz oprogramowania.

- Z uwagi na fakt, iż spółka nie posiada środków ani na zaspokojenie Banku ani ING Lease (Polska) Sp. z o.o., zaistniał stan niewypłacalności a co za tym idzie konieczność złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej - wyjaśnia firma.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum