Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Konsumenci chcieliby znać ceny sugerowane nabiału

Z raportu „Analiza zwyczajów i postępowania konsumentów na rynku mleka i przetworów mlecznych" wynika, że 81,5 proc. badanych, uważa że handel zawyża cenę produktów mleczarskich w relacji do ceny producenta.
Reklama
O tym, że marże handlowe znacznie wpływają na cenę ostateczną produktów mleczarskich dla konsumenta, przekonane jest 29,3 proc. ankietowanych. Tylko 4,7 proc. uczestników badania uważa, że handel nie zawyża cen, a 13,9 proc. nie ma na ten temat zdania.
81,1% pytanych uważa, że handel zawyża ceny i jest za wprowadzeniem cen sugerowanych przez producentów artykułów mleczarskich i drukowanie ich na opakowaniu. Przeciwników takiego rozwiązania jest łącznie 7,3%. Wyrobionego zdania na ten temat nie ma 11,7% ankietowanych.

Raport „Analiza zwyczajów i postępowania konsumentów na rynku mleka i przetworów mlecznych" powstał na podstawie badań konsumenckich w zakresie portfela zakupów produktów mleczarskich w wybranych rejonach Polski na próbie 1000 respondentów. Dane uzyskiwane są na podstawie wywiadów indywidualnych przez ankieterów. Wykorzystane w tym raporcie informacje dotyczą struktury zakupów w zakresie gatunków, smaków i producentów.  Projekt ten został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleczarstwa.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum