Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

KOWR chce uruchomić sklepy z żywnością lokalną

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa myśli o nowych projektach wspierających wieś - powiedział na konferencji dyrektor generalny KOWR Witold Strobel. M.in. do takich należy projekt utworzenia sklepów z tradycyjną żywnością.
Reklama

Dyrektor zaznaczył, że KOWR chce promować polską żywność i pobudzać handel zagraniczny. "Uważam, że jakość polskiej żywności tej zarówno produkowanej w certyfikowanych zakładach jak i tej niszowej (regionalnej, tradycyjnej) jest na tyle wysoka, że warto te walory promować i wykorzystać" - zaznaczył. Wyjaśnił, że temu ma służyć projekt realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie z resortem rolnictwa oraz dwoma instytutami. Chodzi o projekt "platforma żywnościowa", który będzie służył do giełdowej sprzedaży polskich produktów. W tej chwili projekt ten jest oceniany.

Myśli się także o uruchomieniu projektu polskie hale targowe czy wręcz o tworzeniu sklepów zbliżających rolników z bezpośrednimi konsumentami. Chodzi o możliwość sprzedaży przez rolników wytworzonej przez nich żywności. Planuje się je utworzyć na znacznej części kraju. "Na pewno nie będzie to od razu, bo na to potrzebne są fundusze. Na razie będziemy to realizować w formie pilotażowej" - powiedział. Takie sklepy mają powstać z porozumieniu z samorządami.

Strobel poinformował, że przygotowana jest strategia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dokument wkrótce będzie zatwierdzony przez władze resortu rolnictwa, wówczas zostanie on zaprezentowany.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum