Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Krzysztof Andrzejewski pozostaje w zarządzie Żabki. Będzie odpowiedzialny za obszar operacyjny firmy

Zakończył się proces poszukiwania prezesa zarządu spółki Żabka Polska. Jak już informowaliśmy, 1 marca stanowisko to obejmie Tomasz Suchański, który przez ostatnich 18 lat związany był z grupą Jeronimo Martins. W latach 2011-2014 pełnił obowiązki Dyrektora Generalnego sieci Biedronka, a ostatnio pracował w międzynarodowych strukturach Grupy. Dotychczasowy prezes Krzysztof Andrzejewski pozostaje w ścisłym zarządzie spółki jako wiceprezes odpowiedzialny za cały obszar operacyjny firmy.
Reklama

Krzysztof Andrzejewski oprócz funkcji sprawowanych bezpośrednio w spółce Żabka Polska, będzie także uczestniczył w innych projektach inwestycyjnych funduszu Mid Europa Partners.

- Miniony rok był dla spółki bardzo korzystny. Wypracowane w tym czasie rozwiązania i przeprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Żabki przynoszą pozytywne rezultaty i są dobrze odbierane przez rynek. Wyznaczone w 2015 roku strategiczne kierunki rozwoju będą kontynuowane, a doświadczenie nowego prezesa z pewnością przyczyni się do dalszego umocnienia rynkowej pozycji sieci. Cieszę się, że do zespołu dołącza manager tak dobrze znający polski handel. Jednocześnie ta nominacja oznacza, że Krzysztof Andrzejewski, który jako wiceprezes ds. operacyjnych będzie wspierał Tomasza Suchańskiego na poziomie zarządu, będzie mógł również zaangażować się w inne projekty inwestycyjne prowadzone przez Mid Europa Partners w Polsce i pozostałych krajach regionu. Jego kompetencje w zakresie budowy wartości spółek planujemy wykorzystywać także w innych branżach niż handel detaliczny – mówi Zbigniew Rekusz, senior partner w Mid Europa Partners.

Krzysztof Andrzejewski z Żabką związany jest od 2013 r. Początkowo pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych, a od niemal roku prezesa zarządu. Jako wiceprezes ds. operacyjnych będzie nadal uczestniczyć w kluczowych dla rozwoju sieci projektach.

- Rok 2015 był pod pewnymi względami przełomowy dla Żabki. Dzięki świeżemu spojrzeniu oraz zaangażowaniu nowego zarządu, udało się przeprowadzić zmiany, które jednocześnie wzmocniły spółkę wewnętrznie, jak i zapoczątkowały nowy model komunikacji z konsumentami. To dla mnie spora osobista satysfakcja, że będę nie tylko kontynuować ten proces, ale również uczestniczyć w innych projektach właściciela Żabki – mówi Krzysztof Andrzejewski.    

Firma Żabka Polska jest właścicielem sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka i supermarketów Freshmarket.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum