Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Łódzcy samorządowcy apelują o walkę z dopalaczami

Samorządowcy regionu łódzkiego zaapelowali do parlamentarzystów o jak najszybsze przyjęcie rozwiązań prawnych pozwalających skutecznie walczyć z handlem tzw. dopalaczami.
Reklama
Swoje stanowisko samorządowcy przekazali ministrowi sprawiedliwości Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, który przyjechał do łódzkiego magistratu na specjalną konferencję poświęconą walce z "dopalaczami".

"Deklarujemy podjęcie wszelkich działań zmierzających do ograniczenia handlu dopalaczami. Wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw wobec powszechnego dostępu do tzw. legalnych narkotyków i wobec oszustwa, jakim jest sprzedaż rzekomych środków kolekcjonerskich. () Popieramy tych, którzy już wypowiedzieli wojnę handlarzom dopalaczy. Apelujemy do parlamentarzystów o szybkie przyjęcie rozwiązań prawnych zaproponowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Sprawiedliwości, które staną się skutecznym orężem w walce z handlem dopalaczami" - napisali sygnatariusze apelu.

Podpisany apel do parlamentarzystów samorządowcy wręczyli ministrowi Kwiatkowskiemu, który zapowiedział, że niezwłocznie przekaże pismo zwycięzcy wyborów na prezydenta RP, marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu.

Kwiatkowski podkreślił, że walka z szybko rozprzestrzeniającym się handlem tzw. dopalaczami wymaga wspólnego wysiłku parlamentu, rządu, samorządów lokalnych oraz wszelkich służb i inspekcji państwowych. Dodał, że wyeliminowanie dostępu do niebezpiecznych substancji wchodzących w skład dopalaczy to dla niego obecnie jeden z priorytetów.

Przypomniał, że jego resort wspólnie z ministerstwem zdrowia podjął już kroki zmierzające do rozpoczęcia skutecznej walki z "dopalaczami".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum