Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maxi Pizza balansuje na granicy zyskowności

Maxi Pizza uzyskała po pierwszym kwartale 2023 r. przychody na poziomie 13 727 648 zł w porównaniu do 13 249 208 zł osiągniętych w analogicznym okresie 2022 r. Po pierwszym kwartale 2023 r. spółka wygenerowała stratę netto w wysokości 40 233 zł. Jednocześnie zysk z działalności operacyjnej osiągnął wielkość 57 655 zł.
Reklama

W dalszym ciągu wpływ na osiągnięte wyniki wywierają czynniki takie, jak: istotny wzrost kosztów odsetek od kredytów i leasingów spowodowany znaczącym  wzrostem stóp procentowych, presja na wzrost wynagrodzeń wywołana inflacją i wzrostem ogólnych kosztów utrzymania, wzrost cen energii i gazu – informuje Maxi Pizza w komunikacie.

23 marca 2023 r. sieć pizzerii podpisała aneks do umowy kredytowej zawartej z ING Bank Śląski. Na mocy tego aneksu kredyt obrotowy w formie linii odnawialnej do wysokości 2 mln zł, przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, został przedłużony do 27 marca 2024 r.

Cztery programy franczyzowe

Maxi Pizza powstała w 2002 roku w Kielcach jako firma polska. Rozwija się w franchisingu. Oferuje cztery programy franczyzowe dostosowane do indywidualnych potrzeb partnerów. Są to:  Full Size - przeznaczony dla osób chcących otworzyć własną restaurację na obszarze skupiającym powyżej 80 tys. mieszkańców, Small Town - przeznaczony dla osób chcących otworzyć własna restaurację na obszarze skupiającym od 30 tys. do 79 tys. mieszkańców, Business Conversion - przeznaczony dla osób posiadających własny biznes gastronomiczny, chcących dołączyć do sieci Maxi Pizza w celu maksymalnego zwiększenia obrotów i zysków, Special Employee - specjalny program dla byłych i obecnych pracowników zainteresowanych otwarciem własnej pizzerii.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum