Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Miasto i kupcy za rewitalizacją targowiska w Sosnowcu

Targowisko przy ul. Szklarnianej w centrum Sosnowca nie przysparza miastu chluby. Za kilkanaście miesięcy targowisko ma jednak wyglądać inaczej. Kupcy i władze Sosnowca podpisali specjalne porozumienie w tej sprawie - informuje dziennikzachodni.pl.
Reklama

Zgodnie z zasadami podpisanego porozumienia miasto ma przygotować i przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu targowiska w rejonie ulic Szklarnianej i Dekerta, w której znajdą się też propozycje dotyczące rewitalizacji tego terenu. Porozumienie zakłada, że koncepcja zakładać będzie ujednolicenie wyglądu wszystkich obiektów znajdujących się w złym stanie technicznym i estetycznym. Każdy z kiosków ma zyskać jednakowe tynki i elewacje. Na całym targowisku pojawi się też nowa nawierzchnia, oświetlenie czy mała architektura.Na Szklarnianej rozmieszczona zostanie również zieleń.

Handlujący na targowisku kupcy w porozumieniu zobowiązali się do współdziałania z miastem podczas opracowywania koncepcji. Koszty jej opracowania poniesie miasto. Jeśli wszystko toczyć się będzie pomyślnie, przebudowa targowiska rozpocznie się w 2017 roku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum