Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Milion zł na modernizację targowiska w Brwinowie

Gmina Brwinów otrzyma dofinansowanie w wysokości 999.862,00 zł na modernizację targowiska miejskiego.
Reklama

Zadanie „Przebudowa targowiska "Mój Rynek" w Brwinowie (etap I+II)” otrzyma dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– W tym roku planujemy wykonanie dokumentacji projektowej (etap I - do 31.12.2018 r.), a prac budowlanych w latach 2019-2020 (etap II - do 30.06.2020 r.) według wariantu wypracowanego w konsultacjach z mieszkańcami, kupcami i właścicielami sąsiednich nieruchomości – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Koncepcja modernizacji targowiska miejskiego zakłada pozostawienie go w obecnej lokalizacji, przy jednoczesnej zmianie wizerunku tej części miasta. Stare murowane pawilony znajdujące się na targowisku nie mają węzłów sanitarnych i wymagają całkowitej przebudowy. Obecnie są odsunięte o kilka metrów od granic sąsiednich działek, co z jednej strony zmniejsza powierzchnię handlową i komunikacyjną, a dodatkowo utrudnia utrzymanie porządku na zapleczu budynków. Brak też udogodnień technicznych dla stoisk dla kupców przyjezdnych. Nawierzchnia alejek wymaga przebudowy, a cały teren bardzo odbiega swoją estetyką od Rynku oraz przebudowanej w 2017 r. ul. Armii Krajowej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum