Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Morawiecki: Priorytetem rządu na kolejne dwa lata będą małe i średnie firmy

Priorytetem rządu na najbliższe dwa lata będzie stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że uszczelnianie systemu podatkowego w 2018 r. wyniesie 0,5 proc. PKB.
Reklama

Morawiecki na środowej konferencji, podsumowującej dwuletnią pracę rządu premier Beaty Szydło, był pytany o priorytety na kolejne dwa lata.

"Przede wszystkim naszym oczkiem w głowie, perłą naszej gospodarki są polscy mali i średni przedsiębiorcy. Chcemy, żeby mikro stawali się mali, mali większymi, a więksi, żeby ekspandowali na cały świat. Tak się buduje polski kapitał. To jest dla mnie najpoważniejsze zadanie, żeby stworzyć warunki, jak najlepsze, dla rozwoju. To jest punkt numer jeden" - powiedział Morawiecki.

Jak ocenił, nie byłoby sukcesów bez "gigantycznego wysiłku uszczelnienia systemu podatkowego".

"My w tym roku zmniejszymy (...) lukę podatkową (...) o koło 1 proc. PKB, czyli około 20 mld zł w ciągu jednego roku. I widzę te wiszące owoce do zerwania na przyszły rok o kolejne 0,5 proc. PKB" - powiedział wicepremier.

Jak dodał, patrząc na długoterminowe priorytety, "kładę ogromny nacisk właśnie na program budowy kapitału poprzez system emerytalny".

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum