Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nielegalne targowisko na wrocławskim Psim Polu

Od trzech lat co niedzielę mieszkańcy budynku przy ul. Krzywoustego 104-108 mają nielegalne targowisko pod oknami. Nie skutkują prośby ani groźby, a interwencje straży miejskiej kończą się mandatami, których nikt nie płaci - czytamy w serwisie gazeta.pl.
Reklama
W każdą niedzielę na placu przy Młynie Sułkowice na Psim Polu organizowany jest targ, na którym można kupić praktycznie wszystko. Jest to teren spółki domEXPO. Efektem ubocznym coniedzielnego targowiska są stoiska rozkładane także przy samej ul. Krzywoustego, poza terenem do tego przeznaczonym.

Handlarze unikają w ten sposób opłat za miejsce, jednocześnie spędzając sen z powiek mieszkańcom sąsiedniego budynku komunalnego przy ul. Krzywoustego 104-108, którzy co tydzień od blisko trzech lat mają nielegalne stoiska pod oknami mieszkań. Zajmują one też chodnik i ścieżkę rowerową. Tak jest w każdą niedzielę od 8 do 14.

Od początku czerwca do końca października strażnicy interweniowali w tym miejscu 240 razy, nakładając w sumie 110 mandatów na 14 tys. zł. Niestety, osoby ukarane mandatem bardzo często go nie płacą i wracają w to samo miejsce. Straż myśli nad bardziej radykalnym rozwiązaniem, czyli nad zajęciem towaru - czytamy w gazeta.pl.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum