Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nielegalny handel podczas odpustu w Sianowie

"Nie zezwala się ustawiania stoisk bez uzyskania pozwolenia zarządcy drogi" - tabliczka z takim napisem została usytuowana w Sianowie przy drodze powiatowej, a więc miejscu, gdzie podczas dorocznego odpustu ustawia się kilkadziesiąt straganów. Dotychczas odbywało się to bezprawnie - podaje portal kartuzy.info.
Reklama

Informacja wywołała sporo kontrowersji, gdyż niektórzy zrozumieli, że zarządca drogi zabrania handlu w tym miejscu. Szef Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach wyjaśnia, że to nieprawda: postawiono tabliczkę, na której widnieje napis, że nie pozwala się ustawiania stoisk bez uzyskania zgody zarządcy drogi. Każdy może złożyć wniosek i takie pozwolenie uzyska. Opłata z tego tytułu jest niewielka, wynosi 10 groszy dziennie za zajęty metr kwadratowy powierzchni.

Czy to rozwiąże problem bezprawnego zajmowania pasa drogowego podczas przyszłorocznego odpustu w Sianowie? Jak twierdzi organizator odpustu, to gmina Kartuzy była odpowiedzialna za organizację handlu w tym miejscu. Pracownicy gminy wyznaczali miejsca do handlowania i pobierali opłaty. Dotychczas jednak gmina o żadną zgodę na zajęcie pasa drogowego nie występowała. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum