Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Organic Farma Zdrowia zamknęła dwa nierentowne sklepy

W styczniu 2018 roku skonsolidowana sprzedaż Grupy Organic Farma Zdrowia zwiększyła się o 6 proc. w stosunku do stycznia poprzedniego roku. Wzrosty wykazała zarówno spółka detaliczna Organic Farma Zdrowia (mimo ferii zimowych na Mazowszu, gdzie spółka realizuje ok. 70 proc. swoich przychodów), jak i spółka dystrybucyjna Eko-Wital, która odnotowała aż 27,4 proc. wzrostu - podała spółka w komunikacie.
Reklama

29 stycznia Organic Farma Zdrowia przejęła poprzez odstąpienie lokal w Bydgoszczy, w Galerii Handlowej Faktoria przy ulicy Gdańskiej 138-140. Powierzchnia sklepu to 146 mkw. Będzie to drugi sklep ekologiczny spółki na terenie Bydgoszczy (pierwszy zlokalizowany jest w Galerii Handlowej Zielone Arkady).

W styczniu były kontynuowane prace rewitalizacyjne delikatesów zlokalizowanych w Piasecznie, w Centrum Handlowym Auchan. W trójmiejskiej Galerii Bałtyckiej, w związku z trwającą rewitalizacją i powiększeniem sklepu, uruchomiony został tymczasowy punkt handlowy w formie wyspy. Powiększone i zrewitalizowane delikatesy zostaną otwarte z początkiem marca br.

Jednocześnie zamknięte zostały sklepy, których wyniki nie były zgodne z oczekiwaniami - chodzi o placówki  na ulicy Hożej i na warszawskich Skoroszach.

Spółka Eko-Wital rozszerzyła asortyment bardzo ważnej strategicznie marki własnej "Am-Am", przeznaczonej dla najmłodszych pasjonatów produktów ekologicznych. W ofercie spółki pojawiła się także nowa kategoria produktów makrobiotycznych wytwarzanych z alg morskich.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum