Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Panattoni sprzedało parki logistyczne za 160 mln EUR. Kto jest nabywcą?

Panattoni sfinalizował sprzedaż pięciu parków logistycznych w Polsce za 160 mln EUR, których powierzchnia łączna wynosi 230 000 mkw. Inwestycji dokonała GLA, firma z Ameryki Północnej, kupująca i zarządzająca inwestycjami w nieruchomości.
Reklama

Trzy z parków logistycznych znajdują się w Warszawie; jeden w pobliżu lotniska w mieście i dwa na zachodzie stolicy Polski. Czwarty znajduje się w Poznaniu Wschód, strategicznie położonym między Warszawą a Berlinem przy autostradzie A2, a drugi w pobliżu Radomia w centralnej Polsce, 100 km na południe od Warszawy.

Panattoni pozostaje bardzo pewny długoterminowych perspektyw dla polskiego rynku nieruchomości przemysłowych i logistycznych . „Jest wiele powodów do optymizmu, w tym utrzymujący się silny trend w kierunku „nearshoringu” po zakłóceniach w globalnych łańcuchach dostaw, niska penetracja e-commerce w porównaniu z rynkami Europy Zachodniej i utrzymujący się apetyt międzynarodowych firm na tworzenie tu zakładów produkcyjnych ze względu na tanią, wykwalifikowaną siłę roboczą w Polsce oraz duży rynek krajowy.

W I kwartale 2022 r. wartość zrealizowanych transakcji inwestycyjnych w Polsce wyniosła 1,7 mld euro. Choć niższy niż w poprzednim trzymiesięcznym okresie, był to trzeci najwyższy start od 2016 roku, według badań agencji CBRE. Chociaż wojna na sąsiedniej Ukrainie i rosnąca inflacja zaniepokoiły inwestorów, popyt ze strony najemców utrzymuje się na wysokim poziomie, a spadek wolumenu transakcji od końca zeszłego roku był bardziej wynikiem braku odpowiedniego produktu niż słabnącym zainteresowaniem aktywami przemysłowymi i logistycznymi . CBRE przewidywało również, że średnia stopa zwrotu z transakcji przemysłowych i logistycznych w Polsce na koniec pierwszego kwartału na poziomie 4,35% pozostanie stabilna w nadchodzących miesiącach, podsycana silnymi fundamentami rynku.  

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum