Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pierwszy krok do modernizacji elbląskiego targowiska został wykonany

Witold Wróblewski prezydent Elbląga podpisał z wykonawcą umowę na pierwszy etap robót związanych z przebudową targowiska. Prace powinny zakończyć się w listopadzie br.
Reklama

- Rozstrzygnęliśmy pozytywnie przetarg, który wygrała firma elbląska. To pierwszy etap prac. W marcu ubiegłego roku opracowano dokumentację projektowo – kosztorysową dla tego obiektu i udało nam się pozyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, blisko 1 mln zł. Umowę o dofinansowanie podpisaliśmy w grudniu 2017 roku. Środki miejskie na ten cel to 1 mln 989 tys. zł – powiedział Witold Wróblewski prezydent Elbląga

- Chcemy targowisko ucywilizować, by było przyjazne dla korzystających. Rozebrane zostaną pawilony handlowe, powstanie 12 nowych, w tym 3 z podłączeniem do wody. Rozebrane zostaną też wiaty, a w ich miejsce powstaną nowe konstrukcje stalowe – informował prezydent Wróblewski

Za budowę konstrukcji stalowych odpowiedzialna będzie firma Kolex Hale Stalowe.

– Termin zakończenia prac to listopad tego roku. Kontynuacja przebudowy targowiska, z racji tego, że nie będziemy już mogli w tym wypadku sięgnąć po środki zewnętrzne, odbywać się będzie już ze środków miejskich - dodał prezydent.

- Przygotowanie do przebudowy poprzedziło kilka spotkań z handlującymi. Praca targowiska zostanie zreorganizowana w taki sposób, że handel będzie się odbywał nadal – podkreśliła Elżbieta Gieda dyrektor Departamentu Inwestycji.

Zakres robót obejmuje m.in.: rozebranie istniejących pawilonów handlowych (21 szt.), rozebranie istniejących wiat ze stołami z zadaszeniem eternitowym oraz stołów obok wiat, budowę nowych zadaszonych wiat o konstrukcji stalowej, wykonanie stołów handlowych, rozebranie istniejącego ciągu pieszo-jezdnego, budowę 12 szt. nowych pawilonów handlowych, wykonanie oświetlenia targowiska.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje typu "Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury". Koszt zadania (wykonanie robót budowlanych) to 2.984.215,80 zł.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum